انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17665
08:06

شهید معلم طمراس اقبالی

نسخه مناسب چاپ

شهید طمراس اقبالی

من یک معلم هستم نوشت:

هویت شهید پلاک وی نیست ...

هویت شهید خون جاری بر پیشانی اوست که تقدیر آن در عهد الست بر پیشانی او می درخشد.

 

چون سیل ز پیچو تاب صحرا می رفت

همراه سحر به فتح فردا می رفت

بی تاب، نظیر جوشش چشمه دوراین رود به جست و جوی دریا می رفت

 

بسیجیان، بنده ی طلعت سیمای آن شاهدند که چشمه چشمشان و جاری خونشان را به بهای وجود خریدار شدند. آنان مرغانی هستند که نغمه پردازی را به سرای باقی حوالت کرده و در این شاخسار خزان زده ی دنیا، نیم آسایند. کمان ابروان یار، قلب آنان را نشانه رفته و هوای وصل، خمارشان کرده است. بسیج، خرابات اهل کرامت و دانشگاه دلدادگی است. بسیج، باغ شهادت است و بسیجی کلید باب آن.

شهید طمراس اقبالی در سال 1343 و شهرستان خورشید پرور فیروزآباد در میان خانواده ای دین دار و کشاورز، ستاره ی وجودش طلوع کرد.

شهید طمراس اقبالی، فردی بسیار مومن و مذهبی بود و در تمام مجالس و مراسمات مذهبی شرکت فعّال داشت. وی دارای اخلاقی کریمه و کرداری شایسته و نیکو بود. او با لبیک به فرمان حضرت امام (رحمت الله علیه)، جزو سربازان جبهه ی فرهنگی و مبارزه با جهل و نادانی شد و یکی از آموزشیاران نهضت سوادآموزی بود که در دوره ی همکاری خود با این نهاد به یادگار مانده از معمار بزرگ انقلاب اسلامی توانست با فرصتی که برای جا ماندگان از کاروان دانش مهیا کند، آنان را از راهی میان بر به سرزمین نور و روشنایی هدایت نماید و ضمن درس زندگی و مشق، خود نیز از آن خلوص و صفای باطنی بهره ای والا بگیرد.

زندگی، شهادت، عمل و بنیان او در این سرای خاکی سراسر حماسه بود و هست، که سرانجام بر این قفس خاکی تحمل نیاورد و با شرکت در میدان نبرد مسیر پروازش به دیار سرخ لاله های گلگون کفن را هموار نمود و در ردیف شهدای طریق حق قرار گرفت و هدیه گران سنگ شهادت را ارزانی وجودش کرد.

تاریخ شهادت: 1/1/1367

محل شهادت: اهواز

روحش شاد و یادش با دیگر همرزمانش گرامی باد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها