انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17670
08:14

مسئولان درصف اول اختتامیه جشنواره فجر، مردم خوزستان در گرد و غبار و تاریکی

تنها راهکاری که برای شهروندان خوزستانی باقی مانده است نوشتن پیام هایی برای رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست است. دیگر مردم خوزستان به گرد و غبار عادت کرده اند، حالا مشکلات بزرگتر شده است. شبکه برق رسانی و آب رسانی هم این رزوها از دست رس خارج شده است. بیمارستان ها با مشکلات جدی مواجه شده اند و سیستم سوخت و بانکی هم با سختی فعالیت می کنند. فشارهایی از نوع «ایمیلی» تنها راهکاری است که برای مردم باقی مانده است. در روزهای اخیر جمع زیادی از خوزستانی ها از طریق ایسنتاگرام حرف های خود را به گوش روحانی و ابتکار برسانند.

چند سالی می شود که ریز گردها تنفس را بر خوزستانی ها سخت کرده است، اما همان ریزگرد هایی که به گفته معصومه ابتکار «نباید انتظار داشت که به این زودی ها رفع شود» تنها به شکل یک مشکل باقی نمانده است و با ترکیب رطوبت هوا به عاملی تبدیل شده است تا مشکلات جدیدی را برای مردمان این منطقه به دنبال داشته باشد. ریز گردها در کنار رطوبت هوا موجب شده است تا در فرایند تولید و انتقال برق این استان اختلال ایجاد کند. قطع برق 11 شهرستان خوزستان در انتقالات بانکی سیستم سوخت و بیمارستانی این استان مشکلات جدیدی را ایجاد کرده است. با این وجود جای خالی مسئولین و تدبیر دولت تدبیر بیش از همه به چشم می آید.

 

این روزها معصومه ابتکار سیاسی ترین چهره دولت یازدهم و مهمترین متصدی حوزه امور زیست محیطی، ترجیح داده است تا در کنار فعالیت های سیاسی خود به عرصه هنر هم نکاهی داشته باشد. ابتکار در روزهای اخیر به همراه محمد جواد ظریف، حسین فریدون و علی ربیعی در اختتامیه جشنواره فجر شرکت کرده بود. میهمان هایی که می توان به عنوان بی ربط ترین چهره ها به سینما دانست.

 

 

از سوی دیگر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان اگرچه ابتدای بهمن ماه به همراه جمعی به لهستان سفر کرده بود، اما غافل از راهکاری برای حل مشکلات این استان. بر اساس ان چیزی که در رسانه ها منتشر شده بود هیات سیاسی اقتصادی استان خوزستان به سرپرستی استاندار خوزستان و تنها با هدف جذب سرمایه‌گذار و معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری اقتصادی استان در حوزه‌های انرژی، کشاورزی، بهداشت، حمل و نقل، آب و برق و پتروشیمی عازم کشور لهستان شده بودند.

 

اگرچه این سوال همچنان باقی است که آیا سفر برای جذب سرمایه گذار اقتصادی در حیطه وظایف استانداران است یا خیر، اما سوال اصلی دیگر این است که رفع مشکلات ریز گردها چرا جایگاهی در برنامه سفر شریعنی نداشته است.

 

با این وجود تنها راهکاری که برای شهروندان خوزستانی باقی مانده است نوشتن پیام هایی برای رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست است. دیگر مردم خوزستان به گرد و غبار عادت کرده اند، حالا مشکلات بزرگتر شده است. شبکه برق رسانی و آب رسانی هم این رزوها از دست رس خارج شده است. بیمارستان ها با مشکلات جدی مواجه شده اند و سیستم سوخت و بانکی هم با سختی فعالیت می کنند. فشارهایی از نوع «ایمیلی» تنها راهکاری است که برای مردم باقی مانده است. در روزهای اخیر جمع زیادی از خوزستانی ها از طریق ایسنتاگرام حرف های خود را به گوش روحانی و ابتکار برسانند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها