انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17733
07:30

فکر غیرانقلابی فناوری را از بیگانگان گدایی می کند اما تفکر انقلابی فناوری را به چنگ می آورد/ تکنوکرات ها هیچ درک درستی از مفهوم انقلاب اسلامی ندارند

علی باقری با اشاره به برخی تفاوت های جریان انقلابی و غیر انقلابی در امر توسعه کشور گفت: تکنوکرات ها حدود نیم قرن است که با درج عبارت "انتقال فناوری"در قراردادهای مربوط به ساخت خودرو دل خوش کرده تا به خیال واهی ، بیگانگان فناوری را به ما منتقل کنند که نتیجه چنین تفکری تولید پراید است.

علی باقری با اشاره به شعار استقلال خواهی ملت ایران در طول جریان مبارزه با رژیم طاغوت گفت:استقلال از مهمترین مطالبات مردم و از ارکان جمهوری اسلامی است.
 
باقری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی توانست تا ملت ایران را  از وابستگی به بیگانگان برهاند گفت:استقلال صرفا به معنای عدم اشغال کشور توسط بیگانگان نیست؛بلکه انقلاب اسلامی این توانمندی را به ملت ایران داد تا در عرصه های تصمیم سازی، تصمیم گیری و حتی در عرصه فکر مستقل باشد.
 
علی باقری بااشاره به تفکر غیرانقلابی ها مبنی بر اینکه در جهان امروز استقلال واقعی ممکن نیست و سرانجام استقلال خواهی انزوا است.گفت:استقلال از منظر انقلاب اسلامی یک "حق" است که تعیین کننده مرزهای هویت ملی و اسلامی ملت ایران است، درحالی که غیرانقلابی ها برای استقلال، "حد" قائل هستند و بر این باور هستند که استقلال مرزدارد.
 
وی افزود:استقلال در قاموس انقلاب اسلامی به معنای قطع رابطه با دنیا نیست، بلکه استقلال به معنای حفظ هویت ملی ، تاریخی و اسلامی ملت ایران در عرصه جهانی است که براساس آن تصمیم سازی و تصمیم گیری در سطح حاکمیت ناشی از تهدید وتشویق بیگانگان نبوده و صرفا براساس نیازها واقتضائات ملی است.
 
در ادامه باقری افزود بیگانگان هیچ حد و مرزی برای منافع خود قائل نیستند و تنها چیزی که ان ها را محدود میکند مرزهای استقلال ماست ،لذا اگر چنین مرزی وجود نداشته باشد و یا اراده ای جدی برای صیانت از مرزهای استقلال نزد دولتمردان وجود نداشته باشد، ملت روی سعادت و خوشبختی را نخواهد دید چرا که همواره باید منافع و امنیت بیگانگان را بر منافع و امنیت ملی خود  ترجیح دهد.
 
باقری با اشاره به اینکه بیماری مزمن جریان روشنفکری در کشور ناشی از عدم استقلال فکر انها است،  گفت: تمام تجویزهای جریان غیرانقلابی از جمله تکنوکرات ها درعرصه های اجتماعی  ، فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی کشور مستقیم یا غیر مستقیم تابعی از برنامه ها ، سیاست ها و یا منافع نظام سلطه است ـ
 
باقری با اشاره با استقبال تکنوکرات ها و روشنفکر نماها از برجام گفت همان تفکری که درقبل از انقلاب اسلامی پذیرفته بود که سقف توسعه ایران تولید خودروی پبکان است، امروز نیز نمیتواند سقف نگاه خود در توسعه کشوررا فراتر از تولید پراید ببرد. از این رو جریان روشنفکری که زمانی توجیه گر استبداد درکشور بود امروز توجیه کننده پذیرش محدودیت های تحمیلی نظام سلطه بر دانش ، فناوری و صنعت کشور است .
 
باقری با اشاره به اهتمام نظام دینی بر توسعه دانش، فناوری و صنعت کشور بر اساس نیازهای واقتضائات ملی گفت تفکردینی و انقلابی محرومیت ها و محدودیت های برجام را مغایر با استقلال کشور دانسته و محدود کردن سقف توسعه کشور به تولید پراید  را ظلم جریان غیرانقلابی بر ملت ایران قلمداد میکند.
 
باقری با اشاره باادعای غیرانقلابی ها مبنی بر اینکه پیگیری روند توسعه کشور بر اساس اقتضائات و نیازهای ملی و عدم پذیرش خواست بیگانگان براعمال محدودیت بر توسعه کشور موجب میشود تا دشمنان فشارها، تحریم ها و حتی تهدید نظامی را برملت ایران تحمیل کنند ، گفت:رمز موفقیت امام خمینی و رهبر معظم انقلاب در راهبری کشوردربرابر مشکلات و موانع و عبور موفق از همه تهدیدها و فشارها ، "انقلابی گری"  است لذا طبیعی است که تکنوکرات ها که هیچ درک درستی از مفهوم انقلاب اسلامی ندارند نمیتوانند جامعه انقلابی ایران را براساس معیارهای غیر انقلابی اداره کرده وتاب و توان مقاومت در برابر دشمنی های استکبار وقدرت عبور از موانع را داشته باشند. 
 
باقری با اشاره به برخی تفاوت های جریان انقلابی و غیر انقلابی در امر توسعه کشور گفت: تکنوکرات ها حدود نیم قرن است که با درج عبارت "انتقال فناوری"در قراردادهای مربوط به ساخت خودرو دل خوش کرده تا به خیال واهی ، بیگانگان فناوری را به ما منتقل کنند که نتیجه چنین تفکری تولید پراید است.
 
اما تفکر انقلابی بدون اتکا به بیگانگان و بدون دلخوش کردن به عبارت "انتقال فناوری"در قراردادها با عزم راسخ و اراده اهنین و اتکا به توانمندی های داخلی عملا به پیشرفته ترین فناوری ها دست یافته و در بسیاری از عرصه ها به ویڗه هسته ای و موشکی به جایگاهی در سپهردانش ، فناوری و صنعت جهان دست یافته است که دیگران در خواست انتقال فناوری از ایران رادارند.
 

انتهای پیام/

رجانیوز

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها