انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17898
09:06

شهید معلم مهراب سلیمی شهرکی

شهید مهراب سلیمی شهرکی

من یک معلم هستم نوشت:

شهید مهراب سلیمی تنها فرزند خانواده ای بود که در سال 1342 در شهرک و در یک خانواده مومن و مذهبی دیده به جهان گشود. او کودکی را در زادگاهش پشت سر گذاشته و وارد دوره ابتدایی شد و در سال دوم راهنمایی بود که در حرکت عظیم مردمی برای پیروزی انقلاب اسلامی همراه شد و در مجالس و مجامع آن روز شرکتی فعال و پر شور داشت او عهده دار تهیه، توزیع و تکثیر نوارها و اعلامیه های زمان انقلاب شد. بعد از انقلاب نیز فعالیت های فرهنگی و تبلیغاتی را در مسجد محل ادامه داد. در سال 1361 موفق به اخذ دیپلم شد و با توجّه به فعالیت و سابقه ای که در روند انقلاب داشت به عنوان پاسدار افتخاری و خادم به صورت فی سبیل الله  با سپاه همکاری می کرد. از خصوصیات اخلاقی شهیداینکه وی از نظر شخصیتی در هر جا و در هر حال اخلاقی بسیار عالی داشت به طوری که همه مردم را به خود جذب می کرد و با همه به خوبی رفتار می کرد و به خانواده و اطرافیان خود سفارش می کردکه اخلاق اسلامی را رعایت کنید. وقتی که ما ادعای اسلامی بودن می کنیم پس باید در اخلاق این خصیصه را نشان دهیم که واقعا مسلمان هستیم.

شهید مهراب سلیمی در جبهه فرهنگی و همکاری با نهضت سوادآموزی و تدریس در کلاس ها نیز وارد شد و با مراجعه به نهضت سوادآموزی  مدت زیادی به مبارزه با جهل و نادانی پرداخت. سپس با پذیرش مسئولیت در امور فرهنگی و تبلیغاتی نهضت مدتی نیز در این بخش با عنوان کادر اداری نهضت به ارائه خدمات صادقانه پرداخت. با اعلام قبولی و پذیرش ایشان در سپاه او می بایست از نهضت خارج می شد که مسئولین وقت نهضت سوادآموزی با خروج وی مخالفت نموده و ایشان خود نیز چون نهضت را از نهادهای انقلاب اسلامی و یادگار امام می دانست در همانجا ادامه خدمت داد تا اینکه در کنکور سراسری سال 62 شرکت نمود و در پاییز 62 به همراه تعداد زیادی از برادران شهرک بطور خیلی سریع عازم جبهه های حق علیه باطل گردید.

پس از مدتی با اعلام نتایج دانشگاه ها ایشان در رشته مهندسی  دانشگاه کرمان قبول شد و پس از یک ماه که به مرخصی می آیند و با اطلاع از وضعیت قبولی در دانشگاه به کرمان مراجعه و برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی تکمیل پرونده و ثبت نام نمودند. در مراجعت از کرمان از طرف خانواده و فامیل به ایشان پیشنهاد می شود که با توجه به اینکه قبولی شما عذری قانونی و شرعی است بنابراین خود را برای دانشگاه آماده کن که دانشگاه هم خود جبهه است. او در جواب اشهار می دارد تا زمانی که جبهه به حضور من و جوانانی مثل من نیاز دارد من دانشگاه نخواهم رفت و ثبت نام در دانشگاه نیز به این دلیل است که اگر بعد از زیارت کربلا سالم برگشتم بتوان به عنوان تکلیف شرعی به ارائه خدمات فنی و تخصصی بپردازم.

پس از اتمام دوره مرخصی به همراه دیگر همرزمانش به جبهه عازم می شود تا اینکه پس از تلاش های زیادی در گروهان «یازهرا» از تیپ قمربنی هاشم موفق می شود در عملیات حساس خیبر شرکت نماید. شهید مداح و روشه خوان اهل بیت (علیهم السلام) و خامس آل عبا بود و صدای ملکوتی و دلنشینی داشت. به قول رزمندگانی که وی را می شناختند هر کسی می خواست حالی در دعا پیدا کند در دعاهای ایشان شرکت می نمود. یا به قول یکی دیگر از همرزمانش در جبهه هر وقت برادران حال دعا داشتند سراغ مهراب را می گرفتند و ایشان به طور نوبتی هر شب در یک سنگر دعای توسل و دیگر ادعیه را برای رزمندگان می خواند و دلهای عاشقان را راهی کربلا و بقیع غریب می نمود. به راستی او اولین زائری بود که به پابوس حسین (علیه السلام) شتافت و رستگار شد و این آیه در مورد وی به درستی صدق می کند که (قد افلح من زکیها.)

شهید در آخرین عملیات و در تاریخ هفتم اسفند ماه 1362 پس از چندین ساعت نبرد فداکارانه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به کمر و کلیه ها در حالی که روی زمین افتاده بود در جزیره مجنون عراق به لقاء معبود و معشوق خویش می شتابد. پیکر شهید پس از تشییع در زادگاهش و در کنار دیگر شهدای محل به خاک سپرده شد و در دل خاک آرام گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها