انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 17990
14:51
معاون برنامه‌ریزی و ارزشیابی شورای عالی آموزش و پرورش:

باید تحولی در ساختار مالی آموزش و پرورش ایجاد کرد

معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزشیابی شورای عالی آموزش و پرورش گفت: جای یک تیم و گروه خبره در زمینه اقتصاد آموزش و پرورش خالی است و باید تحولی در ساختار مالی ایجاد کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، برنامه زیرنظام تأمین و تخصیص منابع مالی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در جلسه کمیته پایش اجرای سند تحول بنیادین با حضور صاحبنظران و کارشناسان بررسی شد.

مجید رعنایی معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزشیابی شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مباحث مطرح شده در این جلسه، گفت: بحث مالی در سه بخش تأمین، تخصیص و مصرف منابع بررسی می‌شود و بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش، به رعایت اولویت در بودجه مورد نیاز آموزش و پرورش در لوایح بودجه سنواتی به منظور تحقق اهداف و مأموریت‌های مندرج در سیاست‌های کلی تأکید شده است.

وی افزود: بهسازی در نظام مالی، ارتقای اثربخشی در نظام تعلیم و تربیت و گسترش همه جانبه عدالت آموزشی، محورهایی است که باید در کلیات زیرنظام دیده شود و ساختار حقوقی مناسب برای اجرای این زیر نظام تدوین و تبیین شود.

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزشیابی شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه اعضای این جلسه معتقد بودند که اقتصاد آموزش و پرورش فراتر از جنبه‌های مالی این وزارتخانه است، افزود: جای یک تیم و گروه خبره در زمینه اقتصاد آموزش و پرورش خالی است و کارها تاکنون جسته و گریخته انجام شده است؛ در تخصیص منابع هم دنباله رو بوده‌ایم و سیاستگذاری نداریم، بنابراین باید تحولی در ساختار مالی ایجاد کرد تا این ساختار اثر‌گذار شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه زیرنظام مالی باید با سایر برنامه زیر نظام‌ها ارتباط و تعامل داشته باشد، افزود: امروزه اقتصاد آموزش و پرورش یکی از بحران‌های جدی در جهان است، زیرا تقاضا برای اخذ تسهیلات آموزشی رو به افزایش است.

معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزشیابی شورای عالی آموزش و پرورش در پایان تصریح کرد: در این جلسه تاکید شد چون اقتصاد آموزش و پرورش به مثابه موتور محرکه و بسترساز تحول در این نهاد است، نیاز به توجه، مشارکت و حمایت بیشتر مردم و مسئولان دارد.

فارس/

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها