انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18055
07:25

شهیدمعلم مجید محمودی

شهید مجید محمودی

من یک معلم هستم نوشت:

شهید مجید محمودی، متولد سال 1338 در شهر بابک است که در خانواده ای مذهبی و متدین رشد و نمو کرد. مدرسه ابتدایی را در دبستان طالقانی گذراند. به عنوان دانش آموز دبیرستان ابن سینا موفق به اخذ مدرک دیپلم شد. او علاوه بر تحصیل در نوجوانی و جوانی بهکار کشاورزی و کمک به خانواده فردی موفق و کوشا بود و بیشتر اوقات فراغت خود را با مطالعه و حضور در مراسم و مجالس مذهبی می گذراند. بسیار با حوصله و منطقی بود و کمتر عصبانی می شد. در محیط مدرسه و خانه تعامل زیاد داشت. معمولا در کارهایی که توانایی داشت، همکاری و مشارکت می کرد. بسیار خوش اخلاق و مهربان بود. زمانی که شخصیت های انقلاب ترور می شدند ایشان با روحیه بالا و خوب علاوه بر اینکه دلسرد و ناامید نمی شد، بلکه توکلش به خدا بیشتر می شد.

اکثر اوقات در نمازهای جماعت حاضر بود. صداقت زیادی در کارها و گفتارش داشت. بیشتر وقت ها با سکوت و وقار خود به تفکر می پرداخت و کارهایش را از روی منطق و استدلال انجام می داد.

او بعد از دبیرستان، در رشته مهندسی و فیزیک تحصیل کرد و وارد دانشگاه شهید با هنر کرمان شد. او در زمان دانشجویی خدمات ارزنده ای در محیط دانشگاه داشت. همزمان با ایام دانشجویی برای لبیک به فرمان امام (رحمت الله علیه) در امر سوادآموزی نیز وارد شد. مسئولیت سوادآموزی در یکی از شهرستان ها را عهده دار شد و خدمات شایان توجهی در جبهه فرهنگی از خود به جا گذاشت. در زمان مسئولیت در نهضت سوادآموزی فردی لایق و خستگی ناپذیر بود که توانسته بود اعتماد اکثر همکاران را جلب کند و محیط صمیمی و خوب در محیط کار ایجاد کند.

او در زمان تحصیل خود چه در مدرسه و چه در دانشگاه فردی موفق و کوشا بود و در مسایل روز، مطالعات عمیق و دقیقی داشت.

بسیار اهل مطالعه و فعال بود، به طوری که در هر محیطی که قرار می گرفت، در فاصله ای که نبود جای خالیش به راحتی احساس می شد. با اینکه او در محیط فرهنگی بود و فعالیت در این حوزه را انتخاب کرده بود، اما برای حضور در جبهه نظامی نیز آمادگی همیشگی داشت و به عنوان نیروی بسیجی در جنوب حاضر شده و با پست تخریب چی و خنثی کننده مین در عملیات والفجر شرکت کرد و حتی جنازه اش برای خانواده و بازماندگانش برنگردید.

«روحش شاد و یادش گرامی باد.»

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها