انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18082
16:20
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

مسئولیت فردی خودمان را گردن حکومت می‌اندازیم

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر تربیت قرآنی گفت: درتعلیم و تربیت بایدهدف، روش واصول را ازقرآن بگیریم ودرمحافل قرآنی باید ادب قرآنی رعایت شود.

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، مهدی فیض در نشست با داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز استان های سراسر کشور ضمن یادآوری ارزش فرهنگ عترت اظهارکرد: تربیت باید تربیت قرآنی باشد و هدف، اصول و روش زندگی از قرآن گرفته شود.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش افزود: قرآن بهترین سند برای تربیت می باشد و هدف ما در تعلیم و تربیت ایجاد حرکت بر اساس معارف الهی موجود در آن می باشد.

وی ضمن تاکید بر ایجاد اشتیاق و حرکت در دانش آموزان برای یادگیری قرآن و عمل به آن گفت: باید موتور انگیزشی دانش آموزان را در این زمینه روشن کنیم.

فیض یادآورشد: از داوران قرآنی و مربیان و معاونان پرورشی انتظار می رود تربیت قرآنی را در مدارس گسترش دهند.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش افزود: مدل تشویق و تنبیه ما باید مدل و ابزار مورد استفاده پیامبران الهی در قبال پیروانشان منطبق بر تعالیم قرآنی باشد.

وی با بیان این که باید برای برگزاری مسابقات قرآنی شیوه نامه مخصوص و تخصصی داشته باشیم که به آن استناد کنیم، افزود: رقابت در مسابقات باید رقابتی باشد که با فرهنگ قرآن هم خوانی داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش بیان کرد: آفتی که هم اکنون گریبان گیر ماست این است که مسئولیت فردی خودمان را گردن حکومت می اندازیم و باید در همه حال براساس احساس تکلیف فردی یادگیری و آموزش مفاهیم قرآنی باشیم.

ایسنا/

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها