انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18082
16:20
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

مسئولیت فردی خودمان را گردن حکومت می‌اندازیم

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش با تاکید بر تربیت قرآنی گفت: درتعلیم و تربیت بایدهدف، روش واصول را ازقرآن بگیریم ودرمحافل قرآنی باید ادب قرآنی رعایت شود.
نسخه مناسب چاپ

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، مهدی فیض در نشست با داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز استان های سراسر کشور ضمن یادآوری ارزش فرهنگ عترت اظهارکرد: تربیت باید تربیت قرآنی باشد و هدف، اصول و روش زندگی از قرآن گرفته شود.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش افزود: قرآن بهترین سند برای تربیت می باشد و هدف ما در تعلیم و تربیت ایجاد حرکت بر اساس معارف الهی موجود در آن می باشد.

وی ضمن تاکید بر ایجاد اشتیاق و حرکت در دانش آموزان برای یادگیری قرآن و عمل به آن گفت: باید موتور انگیزشی دانش آموزان را در این زمینه روشن کنیم.

فیض یادآورشد: از داوران قرآنی و مربیان و معاونان پرورشی انتظار می رود تربیت قرآنی را در مدارس گسترش دهند.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش وپرورش افزود: مدل تشویق و تنبیه ما باید مدل و ابزار مورد استفاده پیامبران الهی در قبال پیروانشان منطبق بر تعالیم قرآنی باشد.

وی با بیان این که باید برای برگزاری مسابقات قرآنی شیوه نامه مخصوص و تخصصی داشته باشیم که به آن استناد کنیم، افزود: رقابت در مسابقات باید رقابتی باشد که با فرهنگ قرآن هم خوانی داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش وپرورش بیان کرد: آفتی که هم اکنون گریبان گیر ماست این است که مسئولیت فردی خودمان را گردن حکومت می اندازیم و باید در همه حال براساس احساس تکلیف فردی یادگیری و آموزش مفاهیم قرآنی باشیم.

ایسنا/

انتهای پیام

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها