انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18120
09:22

شهید معلم ارسلان دیناروند

شهید ارسلان دیناروند

من یک معلم هستم نوشت:

شهید ارسلان دیناروند در سال 1342 در قریه قلعه نو (فلک الدین) از توابع بروجرد در یک خانواده متدین و مسلمان و عاشق اهل بیت (علیهمالسلام) دیده به جهان گشود. شهید دیناروند از همان اوان کودکی به آموزش قرآن و امور دینی علاقه وافری داشت.

دوران تحصیلات ابتدایی را در روستا سپری کرد و برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی به بروجرد آمد و در مدرسه راهنمایی محمد قمی ادامه تحصیل داد. دوران متوسطه را در دبیرستان حضرت رسول اکرم (صل الله علیه و آله) گذراند. او طی دوران تحصیل مجبور بود که همواره برای امرار معاش کار نماید. اخلاق و دلسوزی او به مردم به گونه ای بود که در انجام برخی از امور به همه مردم دلسوزانه کمک می کرد و رضایت خدا را در خدمت به خلق خدا می دانست.

در سال 62 ازدواج نمود و حاصل زندگی مشترک شهید تنها دختری است که از او به یادگار مانده است. او با لبیک به فرمان حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) برای آموزش به بی سوادان جامعه ی خود به جمع آموزشیاران نهضت سوادآموزی پیوست. او روزها کار می کرد و شب ها برای آموزش بی سوادان در مدرسه و مناطق محروم و مستضعف نشین شهر به آموزش بی سوادان مشغول بود. او بعد از تدریس موفق و عاشقانه ای که برای ارائه خدمات داشت، به عنوان آموزشیار در روستای قلعه نو حضور پیدا کرده و علاوه بر آموزش سواد احکام و مسائل دینی و قرآن را نیز به اهالی روستا آموزش می داد. او در این راه خدمات و تلاش فراوانی نمود وهمواره به معلمی عشق و علاقه زیادی داشت. او برای آموزش به مخاطبین خود از هیچ کوششی دریغ نمی کرد. هنر معلمی را به خوبی می دانست و معتقد بود معلی شغل نیست، بلکه عشقی است که باید با هنر آمیخته شود.

در یکی از روزهای بهمن ماه 1365 و در اوج بمباران های هوایی، که دشمن بعثی حملات خود را بر مناطق غیر نظامی و ساکنین شهرها متمرکز کرده بود، برق روستا دچار حادثه شده و به قطع برق منجر گردید. شهید ارسلان دیناروند در آن زمان عضو اصلی شورای روستای قلعه نو بود. به همین دلیل با قطع شدن برق و آب روستا برای حل مشکل به شهر بروجرد رفت که در تاریخ 2/11/65 بر اثر بمباران هوایی شهر بروجرد در میدان راهنمایی با پروازی خونین و سرخ، به فیض عظمای شهادت نائل آمد.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.