انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18286
13:06
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش

۲۴ هزار کلاس درس در مسکن مهر نیازمندیم/ هزینه ساخت هر «کلاس درس» ۱۸۵ میلیون تومان است

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مسکن به ۲۴ هزار کلاس درس نیازمند هستیم، گفت: به طور متوسط برای ساخت هر کلاس درس حدود ۱۸۵ میلیون تومان نیاز داریم.

محمدتقی نظرپور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پاسخ به این پرسش که «وضعیت ساخت مدرسه در شهرهای جدید و در مناطقی که بلند مرتبه سازی انجام می‌شود، چگونه است؟»، اظهار داشت: در مسکن مهر و یا مسکن اجتماعی که ساخته می‌شود، به 24 هزار کلاس درس نیازمند هستیم.

وی افزود: در این راستا، به مرور زمان که ساخت مسکن مهر پیشرفت می‌کند و تحویل آنها به خانواده‌ها دنبال می‌شود، به فضاهای آموزشی و مدارس بیشتری نیازمند خواهیم بود.

نظرپور با بیان اینکه در سایت‌های مسکن مهر به شدت با مشکل مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: در این خصوص مکاتباتی را با وزیر راه و شهرسازی انجام داده‌ایم و برای هر استان هم 3 اولویت را در نظر گرفته‌ایم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هر چقدر به مهر 96 نزدیک می‌شویم، نیاز به فضاهای آموزشی را بیشتر احساس می‌کنیم، عنوان کرد: وزارت راه و شهرسازی، سازندگان این بخش‌ها را مکلف کند تا بر اساس نقشه و مشخصات فنی که توسط نوسازی مدارس ارائه می‌شود و یا اینکه خودشان آنها را تهیه کنند، نسبت به ساخت فضاهای آموزشی در مسکن مهر اقدام کنند.

وی افزود: به طور متوسط برای ساخت هر کلاس درس حدود 185 میلیون تومان نیاز داریم، یعنی برای ساخت یک مدرسه 6 کلاسه 900 متر مربع فضا می‌خواهیم زیرا سرانه هر کلاس درس باید حدود 150 متر مربع در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: اگر 24 هزار کلاس درس را در 185 میلیون تومان که متوسط هزینه ساخت هر کلاس درس هست ضرب کنیم، 4 هزار و 440 میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این کلاس‌های درس نیاز خواهیم داشت.

نظرپور با اشاره به اینکه به نمایندگان مجلس برای افزایش اعتبارات تکمیل پروژ‌ه‌های نیمه تمام تأکید کردم، گفت: یک ردیف اعتباری تحت عنوان تکمیل پروژه‌های نیمه تمام داریم که در سال 96 اعتباری بالغ بر 210 میلیارد تومان برای آن در نظر گرفته شده است که پیشنهاد دادم تا این عدد را به یک هزار میلیارد تومان برسانند.

وی افزود: اگر این عدد به یک هزار میلیارد تومان برسد، از طرفی هم خیرین همین مقدار برای ساخت و تکمیل پروژ‌ه‌های آموزشی هزینه کنند، تعداد قابل توجهی پروژ‌ه به اتمام خواهد رسید.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ضمن اینکه یک ردیف اعتباری 2650 میلیارد تومانی هم در مجلس داریم که پیشنهاد دادیم تا یک هزار میلیارد تومان آن را برای تکمیل همین پروژه‌های نیمه تمام اختصاص دهند تا بتوانیم از کمک خیرین هم با این اعتبار استفاده کنیم.

انتهای پیام/

فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها