انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18411
09:19

شهید معلم محمدرضا پیر هادی

شهید محمدرضا پیر هادی

من یک معلم هستم نوشت:

شهادت بالاترین نعمت خداوند به عاشقان است.

شهید محمدرضا پیر هادی فرزند تقی در تاریخ 23/9/1342 در شهرستان دورود و در خانواده ای معتقد به فرهنگ و مبانی اسلام به دنیا آمد. پس از طی دوران کودکی وارد مدرسه شد و تحصیلات خود را تا دوران متوسطه ادامه داد. با شروع انقلاب اسلامی به صف علاقمندان به انقلاب پیوست. همگام با تحصیل به عضویت بسیج در آمد. او در زمینه های فرهنگی و اجتماعی به فعالیت پرداخت. رفتار و منش انسانی اش به او روحی پاک و متعالی بخشیده بود، به حدی که در کردار و گفتارش صفا و صمیمیت خاصی احساس می شد.

شهید پس از اخذ مدرک تحصیلی دیپلم، همکاری خود را با نهضت سوادآموزی به عنوان آموزشیار شروع کرد و خدمات ارزنده و صادقانه ای را در جبهه های فرهنگی و مبارزه با جهل و نادانی داشت. چند صباحی از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود که دشمنان تهاجمی گسترده را به میهن اسلامی شروع کردند. مدتی بعد با حضور جوانان غیور و دلاور این مرز و بوم حماسه دفاع مقدس در سراسر کشور متجلی شد. دفاع از کشور آغازگر راهی بود که او نیز مثل سایر جوانان این خطه با اندیشه ای روشن قدم در راه فداکاری و ایثار بگذارد و با ایمان وارسته اش به عزت و آزادی میهن بیندیشد.

درون او از چشمه های زلال و روشن آکنده بود تا جایی که در جبهه های نبرد در مصافی رو در رو با دشمنان با درایت و هوشی سرشار شکست عراق را بصورت قطعی پیش بینی می کرد. آشنایی و اشراف او به فرهنگ غنی اسلام دیدگاه او را تا جایی وسعت داده بود که در مناطق عملیاتی با دقت و هوشیاری بسیار بالایی حرکات دشمن را از زیر نظر داشته و یک لحظه از تحرکات آنها غافل نمی شد. شهید پیرهادی در نامه هایش خانواده اش را به صبر، شکیبایی و مقاومت در راه شهدا و رزمندگان فرا می خواند و از آنان می خواست تا با تعهد در برابر مسئولیتی که بر عهده دارند با روحیه ای قوی و پر از امید بر سختی ها غلبه کنند.

در همه ی کارها اعمال خود را در راه اعتلای حق به کار گرفت و در طول مدت خدمتش در نبرد بر علیه دشمنان نیرویی فداکار برای میهن اسلامی بود. او مسافری از دیار نور و روشنایی بود که با صفای مهر آفرینش گام های مردانه و استواری در کمین گاه های هول و خطر، به زندگی امید و طراوتی تازه بخشید و در طریق زیستن با تبسم زیبایش گرما بخش محفل خانواده، دوستان و همرزمانش بود. او سربازی فداکار برای اسلام و همراهی با وفا برای یاران خود بود که از طریق کمیته انقلاب اسلامی رهسپار غرب کشور شد و در این راه با همتی والا به مصاف با دشمنان رفت.

عاقبت این آموزگار عشق و آزادی در تاریخ 21/5/1367 هنگام نبرد با عوامل ضد انقلاب در منطقه مهاباد نام خود را در دفتر سرخ پاسداری به ثبت رساند و به فیض شهادت نایل گشت و در کنار شهدای گلگون کفن دیارش ماوا گرفت.

خدایش با اولیا و انبیا محشورش گرداند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها