انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18412
09:20

شهید معلم غلامرضا حیدریان سرابی

شهید غلامرضا حیدریان سرابی

من یک معلم هستم نوشت:

شهادت شوق وصول یار است نه شوق حصول جنت ما در پی شراب حضوریم نه در پی بهشت حصولیم.

 

شهید والا مقام غلامرضا حیدریان سرابی به سال 1341 در شهرستان خرم آباد در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. شهید به همراه برادر بزرگوارش شهید علیرضا حیدریان سرابی، تحصیلات خود را در مدرسه ی سعدی و دبیرستان کورش سابق پشت سر گذاشت.

شهید در منزل و در کانون پر مهر و محبت خانواده، از پدر و مادر، درس خداشناسی و ایمان را فرا گرفت. از خصوصیات بارز اخلاقی شهید، حُسنِ رفتار، متانت و وقار ایشان بود که زبانزد خاص و عام گشت. در ایام انقلاب پا به پای برادرش به مبارزه بر ضد حکومت منحوس پهلوی پرداخت و تا سرنگونی کامل، آن راه را ادامه داد. تا اینکه انقلاب به ثمر رسید. شهید با توجه به سن کمی که داشت در به ثمر رسیدن انقلاب سهیم شد.

ایشان در سال 1360 به خدمت مقدس سربازی رفت. در زمان سربازی در عملیات آزادسازی خرمشهر شرکت داشت. او با تجربه ای که در زمان سربازی کسب کرده بود، برای اعزام مجدد به میادین نبرد حق علیه باطل بعنوان نیروی بسیجی اعلام آمادگی کرده و در یکی از عملیات های رزمندگان به اتفاق دیگر همرزمانش در منطقه میمک دلاور مردانه با دشمن بعثی درگیر می شود. او در سال 1362 تشکیل خانواده داد و بعنوان کادر اداری با پُست سرپرست روابط عمومی در نهضت سوادآموزی مشغول به کار بود تا اینکه برای چندمین بار در سال 1367 داوطلبانه از طریق بسیج به مناطق عملیاتی منطقه سردشت اعزام شد و در تاریخ 13/4/1367 در این منطقه مفقودالاثر شد و بعد از 13 سال در سال 1380 پیکر مطهرش توسط گروه تفحص شناسایی وپس از تشییع باشکوهی از سوی مردم شهید پرور خرم آباد در گلزار شهدای این شهرستان و در کنار برادر شهیدش به خاک سپرده شد.

در این فاصله پدر بزرگوار ایشان نیز از غم فراق فرزندان به دیدار حق شتافت.

روحشان شاد و یادشان گرامی باد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها