انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18423
12:15

شهید معلم هیبت الله ویسی

من یک معلم هستم

شهید هیبت الله ویسی

من یک معلم هستم نوشت:

شراب عشق را جز در نبرد نمی دهند و لاجرم مستان می الست را باید در جبهه ها یافت و شهید مصداق اکمل مستان به حق پیوسته است.

 

شهید هیبت الله ویسی در سال 1347 در روستای وحدت آباد گچساران در یک خانواده کشاورز ومؤمن به دین مبین اسلام متولّد شد. هیبت الله دوران ابتدایی را در روستای زادگاهش گذراند و برای ادامه تحصیل به مدرسه راهنمایی در روستای هجوار بنام « ده خلیل »رفت.

بعد از پایان دوره راهنمایی به دلیل نبودن دبیرستان ناگزیر به شهرستان بهبهان مهاجرت کرد و پس از اتمام سال اول مقطع متوسطه بعنوان نیروی بسیجی به مناطق عملیاتی و به جمع رزم آوران اسلام ملحق شد و در یکی از عملیات های رزمندگان اسلام دست راستش بر اثر اصابت گلوله دشمن مجروح گردید که پس از انتقال به بیمارستان و مداوا به زادگاهش و نزد خانواده اش بازگشت.

شهید ویسی علاقه زیادی به تعلیم و تعلّم داشت. لذا در سال 1366 همکاری خود را با نهضت سوادآموزی شروع کرد و پس از طی مراحل پذیرش وگزینش و موفّقیت در دوره تربیت آموزشیاریبعنوانآموزشیار فعالیتش را در جبهه مبارزه با جهل و نادانی شروع کرد و در مدت 2 سال همکاری و تدریس در دوره های مقدماتی و تکمیلی به تعداد زیادی از مردان بی سواد نعمت سواد تقدیم داشت. شهید همزمان به پدرش در کارهای کشاورزی ومادرش در امور خانه نیز کمک می کرد.

از خصایص بارز شهید می توان به مواردی چون دوست یابی از میان افراد با ایمان، خوشرو و شوخ طبع و در رفتار به عنوان الگوی هم سن و سال هایش محسوب می شد.

شهید برای ادای دین خود به خدمت زیر پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران درآمد و مجددا به مناطق عملیاتی در محورهای جنگی خوزستان و تیپ 29 حیدر کرّار اعزام شد.

در تاریخ 10/3/1368 در خوزستان با کوله باری از عشق در اثر گلوله دشمن سفر شهادت را قبول و به مقصد اعلای خود یعنی لقای حق نایل آمد و پیکرش زیارتگاه عاشقان در خیرآباد از توابع شهرستان گچساران شد. در پیامی که شهید به امت اسلامی داده از مردم شهید پرور درخواست می کند که مساجد را همیشه پر نگه دارند؛ چرا که مسجد جایگاه وحدت و برادری است. مسجد محلی برای انجام وظایف دینی و عبادی است.

شاید بی اغراق باشد که آموزشیاران از جمله گمنام ترین شهدای جنگ هشت ساله هستند، چرا که در شغلشان از کسانی بودند که هزینه ی اندکی دریافت می کردند و در سخت ترین مناطق و سخت ترین شرایط، سخت ترین نوع آموزش آن هم به افرادی که دارای مشغله بوده و با گرفتاری های مختلف روبرو بودند و از استضعاف عمیقی رنج می بردند را بر عهده داشتند.

در زمان جنگ نیز بدون هیچ علایق مادی و صرفا بخاطر رضای خدا در نبرد با صدامیان شرکت کرده و در این ایام نیز خانواده های ایشان با مشکلات مختلفی روبرو بودند و در صورتی هم که ایشان با مشکلات مختلفی روبرو بودند و در صورتی هم که ایشان جانباز و یا شهید می شدند این مشکلات بطور فزاینده ای خود را بروز می داد.

شهید هیبت الله ویسی نیز از خیل این شهدا بود که اطلاعات اندکی در مورد فعالیت ها و خدمات ارزنده ایشان در دست است که مظلومیت این شهدا را مضاعف می نماید.

یاد و نامش گرامی باد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها