انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18510
09:08

شهید معلم مصطفی بهرامی

نسخه مناسب چاپ

شهید مصطفی بهرامی

من یک معلم هستم نوشت:

در بوستان باغ ولایت گلی خوشبوتر از شهید نیست.

شهید مصطفی بهرامی در سال 1337 در خانواده ای مذهبی در شهرستان آبادان دیده به جهان گشود. چندی پس از تولد مصطفی خانواده اش به خاطر وضعیت شغلی پدر که در آبادان زندگی می کردند به خرم آباد بازگشته  و مصطفی تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در شهر خرم آباد طی کرد. شهید بهرامی در جریان انقلاب در شهرستان خرّم آباد، بسیار فعال و موثر بود.

شهید بهرامی پس از درگذشت پدر، تمام وقتش را صرف کار کردن نمود تا مادرش که چند یتیم داشت، به راحتی زندگی کند. شهید مصطفی از همان کودکی علاقه ی زیادی به دین و اصول دین داشت. او هیچ گاه نمازش را ترک نکرد. او در مراسم مذهبی حضوری فعّال داشت. به ویژه در مراسم تشییع جنازه شهدا نقش مؤثّری داشت. شهید بهرامی در زمان انقلاب، فعّالیت های سیاسی فراوانی داشت و معمولا تا پاسی از شب اعلامیه های امام خمینی (رحمت الله علیه) را با چسب به دیوار می چسبانید و روزها در صف تظاهرات بر علیه شاه شعار می داد. ایشان چندین بار دستگیر و مورد شکنجه و آزار و اذیت نیروهای رژیم قرار گرفت و به این دلیل مدّتی را در بیمارستان بستری شد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی شهید بهرامی به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد. او در زمانی که در کمیته انقلاب اسلامی حضور داشت برای خاموش کردن حرکت ناجوانمردانه دشمنان انقلاب در خوزستان که تمامیت ارضی ایران را به خطر می انداخت؛ به همراه دیگر برادران همرزمش راهی خوزستان شدند تا آتش ناامنی را در این خطه خاموش نمایند. بعد از آن نیز شهید بهرامی در تمامی سنگرهای انقلاب حضوری خستگی ناپذیر داشت.

شهید مصطفی بهرامی با دستور حضرت امام (رحمت الله علیه) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی ابتدا به عنوان آموزشیار و سپس با کسب تجربه آموزشی، به عنوان راهنمای تعلیماتی در نهضت سوادآموزی لرستان مشغول به کار گردید. او در این نهاد به همراه یار و همرزم شهیدش علیرضا حیدری واحد فرهنگی نهضت سوادآموزی را فعال کردند.

شهید بهرامی در طی دوران نوجوانی و جوانی سختی های زیادی را چشیده و از اوان نوجوانی روی پای خود ایستاده بود. لذا انسانی درد کشیده بود و در دستگیری از محرومین و پابرهنگان جامعه از هیچ کوششی دریغ نمی کرد و همواره نزدیکان و اهل خانه را به امر معروف و نهی از منکر و نیز پشتیبانی از رهبر انقلاب وخمینی کبیر دعوت می کرد. شهید مصطفی بهرامی بارها به عنوان یک نیروی بسیجی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت و عاقبت در عملیات والفجر مقدماتی، در تنگهابوقریب از ناحیه کمر مورد اصابت ترکش خمپاره های دشمن قرار گرفت و به دیدار یار شتافت و پیکر مطهرش که در تیررس دشمن قرار داشت به همت همرزم و یاورش سردار سرافراز اسلام شهید اسد حسنوند با مرارت و سختی فراوان به پشت خط انتقال داده شد.

پس از شهادت شهید مصطفی بهرامی خواهر زاده اش ستوان دوم شهید شهریار واثقی که انسانی عفیف، پارسا و فروتن بود و از سجایای اخلاقی شهید مصطفی بهرامی نیز بسیار تاثیر گرفته بود در جبهه های نبرد به خیل شهدای گرانقدر پیوست و با سبک بالان انقلاب اسلامی همراه شد.

روحشان شاد و یادشان گرامی

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها