انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18644
08:10
معاون وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد

تلاش دولت برای ارتقاء سطح معیشت فرهنگیان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تلاش دولت برای ارتقاء سطح معیشت فرهنگیان، گفت: هم اکنون آموزش و پرورش اولویت اصلی دولت تدبیر و امید است و در آینده نیز این مهم تداوم خواهد داشت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، رضوان حکیم‌زاده، امروز چهارشنبه در دومین جشنواره گلستان‌خوانی دانش‌آموزان ابتدایی استان فارس در شیراز گفت: باید امور مهم به اهل آن سپرده شود، کسانی که با تدبیر و با امید آفرینی زمینه تعالی ایران اسلامی را فراهم می‌کنند؛ این مهم از توصیه‌های اکید سعدی نیز بوده است.

وی آموزش ابتدایی را به عنوان یک رکن اساسی در عرصه تعلیم و تربیت نام‌برد که نیازمند تصمیم گیری‌های شایسته توسط افراد توانمند است؛ عرصه‌ای که در دولت نمونه‌ای بود از حضور افراد ناآگاه و این موضوع مشکلات عدیده‌ای را به‌دنبال داشت.

حکیم‌زاده با اشاره به رشد 83 درصدی بودجه مصوب وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید گفت: در ابتدای فعالیت دولت یازدهم میزان پوشش تحصیلی پیش دبستانی 37 درصد بود و امروز این پوشش با رشد 19 درصدی به 56 درصد افزایش یافته است.

وی خاطرنشان کرد: توسعه پوشش تحصیلی کودکان لازم التعلیم نیز در سال‌های اخیر از 6 میلیون و 400 هزار نفر به 7 میلیون و  400 هزار نفر رسیده است.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: تعالی ایران اسلامی در گرو سپردن امور به اهل آن است؛ زیرا واگذاری کارهای خطیر به نااهلان زمینه فساد را فراهم خواهد کرد.

حکیم‌زاده گفت: افزایش سرانه فضاهای آموزشی از 4.86 صدم درصد به5.14  صدم درصد، افزایش سرانه ورزشی دانش آموزان از 24 صدم متر مربع به 36 صدم و افزایش فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی از اقدامات دولت در سال‌های اخیر و تلاش برای اولویت بخشی به آموزش و پرورش بوده است .

انتهای پیام

ایسنا/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها