انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 18852
11:23
معاون سابق وزارت آموزش و پرورش

رئیس‌جمهور تاجر موفقش را به وزارت صنعت‌ بفرستد/ آموزش و پرورش دوره کارآموزی معاونان وزیر نیست

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش گفت: رئیس‌جمهور می‌توانست تاجر موفقش را به وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت بفرستد، آموزش و پرورش زلزله‌شناس و تاجر احتیاج ندارد

ابراهیم سحرخیز معاون سابق وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار داشت: یک میلیون معلم فرهیخته با کوله‌باری از دانش و تجربه در کشور وجود دارند که خیلی از آنها مدارک بالایی دارند و در دانشگاه‌ها مشغول تدریس هستند، کاش رئیس‌جمهور به آنها احترام می‌‌گذاشت و وزیری از جنس آنها انتخاب می‌کرد.

وی افزود: رئیس‌جمهور می‌توانست تاجر موفقش را به وزارت صنعت،‌معدن و تجارت بفرستد، آموزش و پرورش زلزله‌شناس و تاجر احتیاج ندارد. 

سحرخیز با بیان اینکه تجارت شغل محترمی است اما تعلیم و تربیت الزاماتی دارد گفت: باید وزیری در آموزش و پرورش مشغول به کار باشد که قداست تعلیم و تربیت را حفظ کند. معلمان همگی نظریه تقدم تربیت بر تعلیم را می‌دانند و به دنبال کسی هستند که این مسئله را به خوبی درک کند. 

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: کسی که دغدغه معاش ندارد دل‌مشغولی های فراوان فرهنگیان را درک نمی‌کند و در جمع معلمان اصفهانی ادعای دو برابر شدن حقوق معلمان را می‌کند و از حقوق یک و نیم میلیونی معلمان بی‌خبر است.

وی با بیان اینکه انتصاب‌های وزیر آموزش و پرورش هم از جنس تعلیم و تربیت نبود، ابراز داشت: معاون آموزش ابتدایی علامه دهر هم که باشد، اما اگر درک تجربی از آموزش و پرورش نداشته باشد، نمی‌تواند کاری از پیش ببرد. آموزش و پرورش دوره کارآموزی برای معاونان وزیر نیست. 

سحرخیز گفت: آموزش و پرورش در اولویت دولت یازدهم نبود و وزیر بی‌تناسب در رأس آن قرار گرفت و وزیر قبلی هم افتضاح صندوق ذخیره فرهنگیان را به بار آورد. 

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: سهم آموزش و پرورش در دولت آقای روحانی از کل بودجه عمومی کشور به نسبت کاهش یافت، این نسبت در سال 89، 16.2 درصد بود و اکنون به 9 درصد به نسبت به کل بودجه رسیده است. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها