انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19037
13:34
معاون سابق وزارت آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان:

می‌خواستند اطلاعات تعلیم و تربیت کشور را به نهادهای بین‌المللی بدهند/ مدرسه فروشی و قانون گریزی در آموزش و پرورش دولت یازدهم

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش گفت: سند آموزش ۲۰۳۰ سند دوپهلو و خطرناکی است که اگر هوشیاری مقام معظم رهبری نبود، همه اطلاعات تعلیم و تربیت کشور به نهادهای بین‌المللی داده می‌شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، ابراهیم سحرخیز معاون سابق وزارت آموزش و پرورش در جمع فرهنگیان استان تهران در تشریح شرایط 4 سال گذشته فرهنگیان کشور اظهار داشت: صدمات جبران ناپذیری به جامعه فرهنگیان در این 4 سال وارد شد و علی رغم تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد اجرا کردن سند تحول، اجرای آن عقیم ماند.

وی افزود: دولت کنونی با تشکیک در سند تحول و مغشوش و عرشی خواندن آن، این سند مهم را به قفسه کتابخانه ها سپرد.

سحرخیز به اهتمام دولت برای اجرای سند آموزش 2030 اشاره کرد و گفت: سند آموزش 2030 سند دوپهلو و خطرناکی است که اگر هوشیاری مقام معظم رهبری نبود، همه اطلاعات تعلیم و تربیت کشور به نهادهای بین المللی داده می شد.

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در این دولت به انتخاب وزیر آموزش و پرورش اهمیتی داده نشد و در انتخاب اول مسئله سوءاستفاده در صندوق ذخیره فرهنگیان پیش آمد و در انتخاب دوم شخصی وزیر شد که آموزش و پرورش دغدغه سوم اوست.

وی اضافه کرد: تشت رسوایی آموزش و پرورش در حال افتادن است و جیب معلمان ادعای آمار 2 برابر شدن حقوق را باور ندارد و میانگین دریافتی قاطبه معلمان از میانگین اعلام شده پایین تر است.

سحرخیز با بیان اینکه دولت یازدهم ادعای چهار میلیونی کردن حقوق معلمان را داشت، گفت: سَر رتبه بندی معلمان را بریدند و رهاورد یک طرح بزرگ برای همسان سازی رتبه معلمان با اساتید دانشگاه، افزایش حقوق 150 تا 300 هزار تومانی بود.

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: 750 هزار بازنشسته فرهنگی داریم که حقوق بسیار پایینی می گیرند که در شأن کسی که سی سال سابقه زحمت در کسوت معلمی دارد، نیست.

وی مدرسه فروشی را از دیگر اتفاقات نامیمون این دولت خواند و اظهار داشت: 200 هزار دانش آموز به یک باره از مدارس دولتی بیرون شدند و مدارس به موسسین همسو با دولت واگذار شد.

سحرخیر قانون گریزی را از دیگر اتفاقات آموزش و پرورش دراین دوره دانست و تصریح کرد: 4 سال است که دانشگاه مهم فرهنگیان با سرپرست اداره می شود  که خلاف صریح قانون است.

معاون سابق وزارت آموزش و پرورش به شرایط سخت مدارس به دلیل سرانه پایین اشاره کرد و افزود: مدارس در پرداخت قبض آب و برق دست به دامان خانواده ها هستند و ادامه این شرایط به نفع نظام تعلیم و تربیت کشور نیست.

انتهای پیام/ 

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.