انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19392
10:48
عضو کمیسیون آموزش مجلس؛

آموزش و پرورش نمی‌تواند از مشکلات مرتبط با تعاونی‌های فرهنگیان شانه خالی کند/ تعلیم و تربیت وزیری از جنس خودش می‌خواهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: تعاونی‌های مسکن و مصرف فرهنگیان پسوند فرهنگیان را با خود دارند و مسائل آنها به وزارت آموزش و پرورش مرتبط است و این وزارتخانه مکلف به پاسخگویی به مشکلات فرهنگیان در رابطه با این تعاونی‌هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار داشت:‌ تعاونی‌های مسکن و مصرف فرهنگیان پسوند فرهنگیان را با خود دارند بنابراین مسائل آنها به وزارت آموزش و پرورش مرتبط است و این وزارتخانه مکلف به پاسخگویی به مشکلات فرهنگیان در رابطه با این تعاونی‌هاست.

وی افزود: مجلس می‌تواند در صورت دسترسی به مدارک و مستندات با اعمال ماده 236، مشکلات پیش آمده برای فرهنگیان در رابطه با تعاونی مصرف فرهنگیان را زودتر از تحقیق و تفحص، به نتیجه برساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی با اشاره به گزینه‌هایی که برای تصدی پست وزارت در آموزش و پرورش نام برده می‌شوند، گفت: فردی که برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی می‌شود باید آموزش و پرورش و مشکلات آن را بشناسد، عالم و انقلابی بوده، برای اجرای سند تحول بنیادین همت داشته باشد و مشکلات معیشتی معلمان را درک کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد:‌ باید فردی بی حاشیه به آموزش و پرورش وارد شود و آرامش را به جامعه فرهنگیان بازگرداند تا هر روز منتظر طرح‌های غیرکارشناسی نباشیم و اتفاقات ناراحت کننده مثل سند 2030 و تغییرات ناخوشایند در کتب درسی را مشاهده نکنیم.

وی با اشاره به حضور تعداد زیاد افراد فرهیخته و توانا در جامعه یک میلیونی فرهنگیان، بیان کرد: بهتر است وزیری مدیر و مدبر از داخل جامعه بزرگ آموزش و پرورش برای تصدی وزارت انتخاب شود.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها