انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19435
09:25

۲۱۰ روز پس از آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ 10 اظهار نظری که هیچ‌کدام درست از آب در نیامد!

۲۱ آبان ۹۵ آزمون استخدامی برای جذب ۱۰ هزار معلم برگزار شد و اکنون پس از گذشت ۲۱۰ روز، هم‌چنان خبری از آغاز دوره آموزشی این افراد نیست و ورود آنها به مدارس از مهر امسال در هاله‌ای از ابهام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، چند سالی است که وزارت آموزش و پرورش برای تکمیل کادر معلمی خود اقدام به برگزاری آزمون استخدامی از میان افراد دارای تحصیلات دانشگاهی می‌کند، و سپس در فرایندی این افراد وارد مدارس می‌شوند.

اما، تمام این فرایند از ثبت نام تا ورود به مدارس همواره مشکلاتی را برای پذیرفته شدگان ایجاد کرده است که در آخرین مورد سرگردانی بیشتری برای افراد ورودی به همراه داشته است.

*آزمون استخدامی چه زمانی برگزار شد؟

آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای پذیرش 10 هزار نفر در تاریخ 21 آبان ماه 1395 برگزار و مقرر شد تا این افراد از مهر 96 وارد کلاس‌های درس شوند.

بر اساس مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور و در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری تعداد 10 هزار نفر افراد واجد شرایط که دارای مدرک دانشگاهی هستند و از طریق آزمون کتبی و صلاحیت عمومی، مصاحبه استخدامی و انجام معاینات پزشکی متناسب با نیاز واحد های آموزشی، به شرط گذراندن موفقیت آمیز دوره مهارت و آموزش که توسط دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی برگزار می شود به صورت پیمانی در مشاغل آموزشی استخدام می شوند.

*قرار شد چه تعدادی و چه زمانی معرفی شوند؟

بنابر اعلام آموزش و پرورش، در آزمون مذکور 4007 نفر  زن و 5 هزار و 993 مرد پذیرفته شده‌اند و بر اساس ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته شدگان ملزم به گذراندن دوره یکساله در دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی خواهند بود.

*روایات مختلف از برگزاری کلاس‌های آموزشی پذیرفته شدگان

از زمان برگزاری آزمون یعنی 21 آبان ماه 95 تا امروز 19 خردادماه سال جاری، 210 روز گذشته است و هنوز زمان دقیقی برای شروع دوره آموزشی این دسته از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی وجود ندارد.

ضمن اینکه از ابتدا قرار بود این افراد پس از سپری شدن دوره یکساله وارد مدارس شوند، اما حالا انگار قرار است بدون هیچ دوره آموزشی به کلاس‌های درس بروند.

البته ظاهرا این مشکل فقط مربوط به وزارت آموزش و پرورش نبوده و سازمان سنجش آموزش کشور هم در اعلام آمار تکمیل ظرفیت در زمان مقرر دیرکرد داشته است، اما به هر حال این موضوع هنوز محقق نشده است.

اما روایات مختلفی از زبان مسئولان آموزش و پرورش برای شروع فرایند دوره آموزشی این 10 هزار نفر وجود داشت.

1.محمود مهر محمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان، در نشست خبری 17 مهر ماه 95:  شرایط آزمون استخدامی امسال مطلوب‌تر از سال گذشته است و ما پیش‌بینی می‌کنیم از «دی ماه» پذیرش پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی را در دانشگاه فرهنگیان داشته باشیم.

2.اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش، در 24 بهمن 95 به فارس گفت: از «20 فروردین ماه سال آینده کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی 10 هزار نفری که از طریق آزمون استخدامی وارد آموزش و پرورش می‌شوند آغاز شده و تا پایان مردادماه ادامه خواهد داشت.

3.سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، در 15 اسفند 95 از تغییر زمان آغاز دوره‌های مهارت‌آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی به دلیل اجرای فرآیندهای پذیرش خبر داد. پیش از این پیش‌بینی شده بود تاریخ شروع دوره‌های مهارت آموزی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی از 20 فروردین ماه سال آینده آغاز شود.

4.سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در 16 فروردین ماه 95 گفت: با توجه به این روند احتمال می‌دهیم اوایل اردیبهشت ماه دوره‌های آموزشی برای پذیرفته شدگان آغاز شود که دانشگاه فرهنگیان با توجه به هماهنگی‌های قبلی آمادگی کامل برای اجرای آن را دارد. از بین 10 هزار و 600 نفر پذیرفته شده در آزمون استخدامی، نزدیک به 7 هزار و 500 نفر در دوره‌های آموزشی پردیس‌های در نظر گرفته شده از طرف دانشگاه فرهنگیان شرکت می‌کنند.

5.محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان، 26 فروردین ماه 96 در گفت‌وگو با فارس گفت: درباره شروع کلاس‌ها بنا داشتیم که از 20 فروردین ماه 96 کلاس‌ها آغاز شود اما چون اعلام اسامی، انجام مصاحبه و گزینش به طول انجامید، آخرین برآورد نشان می‌دهد از آغاز اردیبهشت ماه سال آینده دوره آموزشی را آغاز می‌کنیم.

6.سید حسن حسینی مدیر کل امور اداری و تشکیلاتی وزارت آموزش و پرورش، در 26 فروردین 96 گفت: اکنون بین سازمان سنجش و سازمان اداری و استخدامی اعلام نشدن اولویت‌های دوم و سوم محل اختلاف بوده و پس از تعیین این اولویت اعلام نتایج تکمیل ظرفیت انجام می‌شود.

7.اسفندیار چهاربند رییس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات، 15 اردیبهشت 96 گفت: هنوز زمان قطعی برگزاری دوره های مهارت آموزی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی مشخص نیست.

8.محمود مهر محمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان، در 16 اردیبهشت 96 گفت:  با توجه به زمان برگزاری مناسب دوره ها، مردادماه یا حداکثر مهر ماه کلاس‌های مهارت آموزان آغاز به کار می‌کند و مهارت آموزان برای دوره‌ای یکساله مشغول به تحصیل می‌شوند.

9.شاپور محمدزاده سرپرست دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش، در 10 خرداد 96 گفت: اعلام اسامی تکمیل ظرفیت از سوی سازمان سنجش با تأخیر همراه بود و این سازمان لیست تکمیلی شامل اسامی 600 نفر را روز گذشته به ما اعلام کرد، گزینش این افراد و اعلام نتایج نهایی یک ماه به طول می‌انجامد بر همین اساس احتمال برگزاری دوره‌های آموزشی در تابستان بسیار پایین است و  دوره‌‌ها مهر ماه توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود.

10.نعمت الله موسی‌پور معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان، در 17 خردادماه 96 گفت: دوره پذیرش رسمی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته، مهر ماه سال 96 است و یکسال به طول می‌انجامد. این افراد از مهر ماه همزمان با شروع دوره‌های آموزشی وارد مدارس می‌شوند. برای ورود این افراد به دوره‌های آموزشی یک دوره آمادگی چهار تا شش هفته‌ای در نظر گرفته شده است که احتمالا از 15 مرداد ماه شروع می شود و تا اواخر شهریور ادامه خواهد داشت.

به گزارش فارس، پذیرفته شدگان آزمون استخدامی اکنون هم معترض به مشخص نبودن وضعیت استخدامی خود دارند و هم نگران از اعلام اسامی نهایی دیرهنگام هستند.

به نظر می‌رسد باید هماهنگی بیشتری بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان سنجش آموزش کشور در برگزاری و اعلام نتایج آزمون استخدامی انجام شود تا شاهد اینگونه مشکلات نباشیم.

انتهای پیام/

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها