انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19473
08:38
سرپرست دانشگاه فرهنگیان:

«آزمون صلاحیت حرفه‌ای» باید پیش‌شرط ورود به آموزش و پرورش قرار گیرد

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گفت: آزمون صلاحیت حرفه‌ای باید پیش‌شرط ورود به آموزش و پرورش قرار گیرد و نباید اجازه دهیم درِ کلاس‌ها به روی کسانی که صلاحیت ندارند،‌ باز شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در برنامه تلویزیونی پرسشگر در خصوص چالش‌های جذب و تربیت نیروی انسانی در آموزش و پرورش، اظهار داشت: به‌موجب قانون، جذب افراد پذیرفته‌شده آزمون استخدامی سال 95 پس از طی دوره یکساله صلاحیت حرفه‌ای و مشروط به قبولی در این دوره انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه علت نقص در ورود پذیرفته‌شدگان درکلاس‌های درس به زمان اعلام نتایج و بررسی صلاحیت‌ها برمی‌گردد، تصریح کرد: اگر قرار باشد این افراد دوره آموزشی ببینند و از مهر 96 به کلاس‌ها بروند، دوره ناقص و ابتر خواهد بود و در حالی‌که طبق قانون باید دوره یکساله را بگذرانند.

مهرمحمدی در خصوص زمان برقراری حقوق و احکام استخدامی پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی سال 95، اظهار داشت: آنچه در مورد مهارت‌آموزان مطرح است، تأمین هزینه‌های تحصیلی توسط آموزش و پرورش و تسهیلات بانکی است و البته طبق قانون پرداخت حقوق مربوط به افرادی است که ذیل قانون متعهدان خدمت قرار می‌گیرند و این پذیرفته‌شدگان مشمول پرداخت حقوق نمی‌شوند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه آزمون صلاحیت حرفه‌ای باید پیش‌شرط ورود به آموزش و پرورش قرار گیرد، تصریح کرد: اجازه دهید افراد قبل از اینکه صلاحیت حرفه‌ای‌شان احراز نشود، جذب نکنیم از مجلس شورای اسلامی درخواست داریم حتی برای متعهدان دبیری هم آزمون صلاحیت برگزار شود و اجازه ندهیم درِ کلاس‌ها به روی کسانی باز شود که صلاحیت لازم را ندارند.

انتهای پیام/

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها