انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19685
10:28

شهید معلم سعید عزیز محمدی

شهید سعید عزیز محمدی

من یک معلم هستم نوشت:

آری اینان را می بینی مست و مدهوش هستند، گوئی شراب عشق او را نوشیده اند. آری! شرابی که فقط آن شراب را در صحرای کربلا می توان یافت... شراب عشق

شهید سعید عزیز محمدی در سوم فروردین سال 1337 در روستای البرز کزار از توابع شازند دیده به جهان گشود. دوره ابتدایی را در مدرسه مهاجران روستا و دوره راهنمایی را در اراک تحصیل کرد. مقطع متوسطه را در رشته علوم طبیعی در دبیرستان مجیدی اراک تحصیل کرد و موفق به اخذ دیپلم شد.

از ویژگی های شهید می توان به تواضع، تدیّن وتعصّب دینی، سادگی و بی آلایشی که از دوران کودکی در ایشان مشاهده می شد؛ اشاره کرد.

پس از پایان تحصیلات متوسطه به نظام وظیفه رفت و با سپری کردن دوره آموزشی در پادگان سراب به عنوان «سپاهی دانش» در روستای «پیازآباد» بخش شراء مشغول فعالیت شد.

درحین این وظیفه بود که با شروع انقلاب اسلامی و صدور فرمان حضرت امام خمینی مبنی بر فرار سربازان خدمت، محل کار خود را ترک و به صف انقلابیون پیوست و همراه با مردم انقلابی در راه پیمایی ها، مجالس سخنرانی شهر و روستا شرکت می کرد و در پخش اعلامیه های انقلابی مشارکت گسترده ای داشت.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی باز با فرمان امام امّت به سرکار خود بازگشت و به تدریس پرداخت. با خاتمه یافتن دوران خدمت به عنوان معلم در شازند استخدام شد و در روستای «بیاتان سوخته» به شغل معلّمی اشتغال یافت.

با شروع جنگ تحمیلی اولین تابستان خود را در جبهه های جنگ در «بانیران ایلام» شروع و پس از بازگشت به عنوان مسئول نهضت سوادآموزی شازند منصوب گردید و در طول دوران مسئولیت این نهاد آموزشی خدمات صادقانه ای را ارائه کرد. این شهید پس از اشتغال در این پست علی رغم فشارهای وارده برای ممانعت از اعزام ایشان به جبهه که موجب بروز مشکلات اداری در نهضت شازند می شد، چهار بار دیگر نیز به جبهه اعزام گردید.

سرانجام در میدان رزم در بامداد روز 11/12/1362 همراه با کاروان نور در منطقه عملیاتی خیبرا خون سرخش آنچنانکه در وصیت نامه اش اشاره کرده، نهال انقلاب را آبیاری کرد و عمری جاوید یافت.

سعید بر اثر اصابت ترکش در جزیره مجنون به شهادت رسیده و پیکرش سال های متمادی در جزیره مجنون عراق مانده بود تا اینکه توسط گروه تفحّص شناسایی شده و در سال 1373 پس از تشییع با شکوهی در گلزار شهدای شهرستان اراک و در کنار دیگر همرزمانش آرام گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها