انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19703
09:55
مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبر داد

ابلاغ آیین‌نامه حمایت قضایی «آمران به معروف و ناهیان از منکر» در آموزش و پرورش به استان‌ها

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تصویب قانون حمایت قضایی از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس، از ارسال آیین‌نامه این قانون در آموزش و پرورش به استان‌های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، محمدرضا مسیب زاده مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش امروز در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت آموزش و پرورش که در ساختمان مرحوم علاقه‌مندان برگزار شد، اظهار کرد: تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در آموزش و پرورش دارای اهمیت خاص است و تلاش می‌کنیم این جلسات تداوم داشته باشد.

وی با بیان اینکه همه اقدامات وزارت آموزش و پرورش، امر به معروف در امور تربیتی و آموزشی دانش‌آموزان است، گفت: معلمان، دانش‌آموزان و دانشجویان فارغ از ساختار اداری آموزش و پرورش، باید در اجرای این دو فریضه مهم، پیشگام باشند.

مسیب زاده با اشاره به ساختار تشکیلاتی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، تصریح کرد: در این قانون سه حیطه تشکیلاتی، «یادآوران» ویژه دانش‌آموزان، «یاوران» ویژه معلمان، فرهنگیان و کارکنان اداری و «طلایه داران» ویژه دانشجو معلمان دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی تعریف شده است که در آیین‌نامه ارسالی، وظایف در سطوح استانی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای تبیین و تشریح شده است.

مدیرکل دفتر قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در نظر داریم جلسات این شورا بر طبق جدول زمان بندی تشکیل شود و در آن، به دنبال تهیه محتوای مناسب و موردنیاز برای دانش‌آموزان هستیم.

وی افزود: انتشار کتاب، کتابچه، بروشورهای تبلیغاتی، مجلات، کلیپ‌های جذاب هنری در خصوص امر به معروف و نهی از منکر و تهیه بانک‌های اطلاعاتی به لحاظ محتوایی، از دیگر مواردی است که در این شورا به آن پرداخته می‌شود.

انتهای پیام

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها