انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19768
09:44
رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت‌:

معوقات حق‌التدریس معلمان به زودی پرداخت می‌شود/ 5.5 ماه حق‌التدریس به فرهنگیان بدهکاریم

رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت: در مجموع ۵.۵ ماه معوق حق‌التدریس به فرهنگیان بدهکاریم که در تلاش هستیم تا هر چه زودتر این معوقات را پرداخت کنیم.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، علی الهیار ترکمن رئیس اداره آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه‌ای سازمان برنامه و بودجه گفت‌ در خصوص زمان پرداخت حق‌التدریس نیروهای شاغل آموزش و پرورش اظهار داشت: پرداخت این معوقه در دستور کار بعدی قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه سال مالی با سال تحصیلی متفاوت است، از مهر تا اسفندماه را به عنوان مطالبات سال گذشته می‌دانیم و از فروردین تا خردادماه به عنوان هزینه‌های سال جاری و مالی تلقی می‌شود.

الهیار در خصوص معوقات پرداخت شده و باقی‌مانده حق‌التدریس معلمان، خاطرنشان کرد: از مطالبات سال گذشته 3 ماه را پرداخت کردیم و 3 ماه باقی مانده ضمن اینکه در سال جاری نیز 2.5 ماه باقی مانده است؛ متناسب با سطح نقدینگی و توان خزانه این معوقات را به سرعت پرداخت می‌کنیم.

رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه با رد هر گونه موضوعی مبنی بر اینکه معوقات سال گذشته به «دُیون» نخواهد رفت، گفت: بعضی اقلام هزینه‌ای «دِین پذیر» هستند و حق التدریس جزء «دِین پذیرها» قرار دارد و خیلی راحت می‌توانیم پرداخت کنیم و اصلا نگرانی از بابت اینکه سوخت شود، نداریم.

وی افزود: از معوقات فرهنگیان آموزش و پرورش همین دو مورد معوقه را داریم که نخست مربوط به حق‌الزحمه امتحانات و دیگری حق‌التدریس است.‌

الهیار با تأکید بر اینکه از بهمن سال گذشته تا اردیبهشت ماه امسال، 10 هزار و 200 میلیارد تومان علاوه بر اعتبارات مصوب آموزش و پرورش تخصیص دادیم، تصریح کرد: یعنی سطح مطالبات آموزش و پرورش را به کمتر از 250 میلیارد تومان رساندیم که پاداش پایان خدمت بازنشستگان، مطالبات سال‌های گذشته و بدهی‌های آموزش و پرورش از جمله آنهاست.

وی اضافه کرد: آموزش و پرورش چیزی حدود 10 هزار و 500 میلیارد تومان بدهی از سال‌های گذشته داشت که انباشته شده بود و مربوط به بیمه‌ها و صندوق‌های بازنشستگی و سنوات ارفاقی استثنایی‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی بود.

رئیس اداره آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت با یک همت، 10 هزار و 200 میلیارد تومان از این مطالبات را طی بهمن سال گذشته تا اردیبهشت سال جاری پرداخت کرد، علاوه بر اینکه اعتبارات مصوب آموزش و پرورش را هم کامل پرداخت کردیم.

الهیار در خصوص این دو مورد معوقات فرهنگیان گفت: در تلاش هستیم تا هر چه زودتر این معوقات را پرداخت کنیم و نمی‌گذاریم پرداخت آن دیر شود و در دستور کار قرار دارد. خزانه هم باید آمادگی داشته باشد زیرا کار سازمان برنامه و بودجه منفرد نیست و باید خزانه هم کمک کند.

انتهای پیام/

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها