انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 19964
09:27

شاخص‌های سنجش «رضایت ارباب رجوع» در آموزش و پرورش

مدیرکل سابق ارزیابی عملکرد و پاسخ‌گویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: شاخص سنجش میزان رضایت ارباب رجوع در آموزش و پرورش به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود و بخش شاخص‌های اختصاصی به فعالیت‌های جاری دستگاه‌ها می‌پردازد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، سید رحیم میرشاه‌ولد مدیرکل سابق ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در خصوص روش‌های سنجش رضایت‌مندی ارباب رجوع از این اداره کل اظهار داشت: شاخص سنجش میزان رضایت ارباب رجوع در آموزش و پرورش به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شود؛ بخش شاخص‌های اختصاصی به فعالیت‌های جاری دستگاه‌ها می‌پردازد و اختصاص به همان دستگاه دارد.

وی اضافه کرد: بخش دیگر که شاخص‌های عمومی است توسط سازمان اداری و استخدامی تدوین و ابلاغ می‌شود و شیوه اصلاح نظام اداری کشور است و برای این است که دستگاه‌ها بتوانند سیاست‌های دولت را در تسهیل امور مردم و گرفتن بازخورد پیش ببرند.

میرشاه‌ولد گفت: یکی از شاخص‌های عمومی گرفتن نظرسنجی از ارباب رجوع است بدین صورت که، زمانی که افراد از وزارتخانه خارج می‌شوند فرمی پر می‌کنند و میزان رضایت از رسیدگی در آن نهاد را اعلام می‌کنند و این فرم‌ها بررسی می‌شود تا بازخورد عملکرد سازمان به دست آید.

مدیرکل سابق ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه امتیازدهی به عملکرد پاسخ‌گویی به سؤالات تلفنی در بخش روابط عمومی وزارتخانه وجود دارد، تصریح کرد:‌ در بخش تماس تلفنی اداره‌ کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، عمدتاً شکایت و سؤال صورت می‌گیرد که شکایات را برای ثبت سؤال در سامانه راهنمایی می‌کنیم و در پاسخ به سؤالات تا آنجا که اطلاع داشته باشیم افراد را کمک می‌کنیم.

انتهای پیام/

فلرس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها