انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20179
07:39
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

مدارس غیردولتی تنها از تراکم مدارس دولتی کاسته‌ است/ باید 2 نوع مدرسه در کشور داشته باشیم

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مدارس غیردولتی صرفه‌‌جویی در هزینه‌های دولت ندارد و تنها به کاهش تراکم مدارس کمک کرده‌ است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در برنامه پرسشگر با بیان اینکه تکلیف مؤسسان مدارس غیردولتی و آموزش و پرورش در قانون جدید تأسیس این مدارس مشخص شده است، اظهار داشت: از مؤسسان می‌خواهم هرکجای قانون که قابل اجرا نبود یا در اجرا مشکل داشت از مجلس درخواست الحاقیه کنند.

وی با بیان اینکه این مدارس صرفه‌‌جویی در هزینه‌های دولت ندارد، افزود: مدارس غیردولتی تنها به کاهش تراکم مدارس کمک کرده‌اند.

میرزاده با بیان اینکه اعتقاد دارم مدارس دولتی کنونی با توجه به تعداد دانش‌آموزان کفایت می‌کند، گفت: اگر مدارسی که به هیأت امنایی، شاهد، نمونه و استعدادهای درخشان اختصاص داده‌ شده‌اند به مدارس عادی دولتی تبدیل شوند، مدارس دولتی مشکلی در ظرفیت ندارند؛ هرچند وجود مدارس غیردولتی در برخی موارد لازم است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: تنوع مدارس باید تنها در دو نوع مدرسه دولتی و غیردولتی خلاصه شود.

وی در خصوص بیمه شاغلان مدارس غیردولتی بیان داشت: برخی افراد ساعات کمی در این مدارس هستند و باید متناسب با ساعتی که همکاری می‌کنند، بیمه شوند البته بسیاری از این افراد در خصوص بیمه شاغلان به تکلیف خود عمل نمی‌کنند.

میرزاده اضافه کرد: تلاش می‌کنیم سود وامی که در اختیار مؤسسان قرار می‌گیرد، کاهش یابد و آموزش و پرورش هم در زمینه در اختیار قرار دادن زمینه به مؤسسان این مدارس منعطف باشد.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها