انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20179
07:39
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

مدارس غیردولتی تنها از تراکم مدارس دولتی کاسته‌ است/ باید 2 نوع مدرسه در کشور داشته باشیم

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: مدارس غیردولتی صرفه‌‌جویی در هزینه‌های دولت ندارد و تنها به کاهش تراکم مدارس کمک کرده‌ است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در برنامه پرسشگر با بیان اینکه تکلیف مؤسسان مدارس غیردولتی و آموزش و پرورش در قانون جدید تأسیس این مدارس مشخص شده است، اظهار داشت: از مؤسسان می‌خواهم هرکجای قانون که قابل اجرا نبود یا در اجرا مشکل داشت از مجلس درخواست الحاقیه کنند.

وی با بیان اینکه این مدارس صرفه‌‌جویی در هزینه‌های دولت ندارد، افزود: مدارس غیردولتی تنها به کاهش تراکم مدارس کمک کرده‌اند.

میرزاده با بیان اینکه اعتقاد دارم مدارس دولتی کنونی با توجه به تعداد دانش‌آموزان کفایت می‌کند، گفت: اگر مدارسی که به هیأت امنایی، شاهد، نمونه و استعدادهای درخشان اختصاص داده‌ شده‌اند به مدارس عادی دولتی تبدیل شوند، مدارس دولتی مشکلی در ظرفیت ندارند؛ هرچند وجود مدارس غیردولتی در برخی موارد لازم است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: تنوع مدارس باید تنها در دو نوع مدرسه دولتی و غیردولتی خلاصه شود.

وی در خصوص بیمه شاغلان مدارس غیردولتی بیان داشت: برخی افراد ساعات کمی در این مدارس هستند و باید متناسب با ساعتی که همکاری می‌کنند، بیمه شوند البته بسیاری از این افراد در خصوص بیمه شاغلان به تکلیف خود عمل نمی‌کنند.

میرزاده اضافه کرد: تلاش می‌کنیم سود وامی که در اختیار مؤسسان قرار می‌گیرد، کاهش یابد و آموزش و پرورش هم در زمینه در اختیار قرار دادن زمینه به مؤسسان این مدارس منعطف باشد.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها