انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20183
10:20
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خبر داد

اجرای «طرح کارآمد» برای بهبود عملکرد دانش‌آموزان پایه‌های سوم و ششم ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: در راستای بررسی علل کاهش عملکرد دانش‌آموزان در پایه‌های سوم و ششم، طرحی به نام «کارآمد» تهیه و تصویب شد که در این طرح روشی غیر از روش توصیفی، مورد استفاده قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به تداوم افزایش کیفیت عملکرد در دبستان‌های کشور و پژوهش‌های فراتحلیلی آسیب‌شناسی و اصلاح ارزشیابی توصیفی، اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از وظایف آموزش و پرورش، بررسی علل کاهش عملکرد دانش‌آموزان در پایه سوم و ششم بود، در این راستا طرحی به نام «کارآمد» تهیه و در شورای معاونان آموزش و پرورش تصویب شد.

وی تصریح کرد: در این طرح برای اطمینان از میزان سطح سواد دانش‌آموزان، روشی غیر از روش توصیفی، مورد استفاده قرار گرفته و اشکالات موجود برطرف می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آسیب‌شناسی و رفع اشکالات برنامه در وزارت آموزش و پرورش افزود: درباره نظام 3‌ـ3، با توجه به امکانات موجود در آموزش و پرورش، تفکیک‌ها انجام شده و با توجه به اینکه این طرح نیازمند اعتبارات و نیروی انسانی زیادی است، در صورت فراهم شدن شرایط لازم، آمادگی اجرای 100 درصد این طرح در مدارس کشور وجود دارد.

حکیم‌زاده درخصوص متولی اصلی پیش‌دبستانی اظهار کرد: در طول 2 ماه گذشته با برگزاری جلسات مختلف توافق‌های لازم با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام شد تا اختلاف بین نهادها، با گفت‌وگو و تعامل حل شود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه برای رفع موارد اختلافی اضافه کرد: آموزش و پرورش به وظیفه اصلی خود که نظارت بر برنامه‌ها، اهداف، محتوا و تعیین استانداردهای لازم برای آنهاست، عمل می‌کند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: مقرر شد تا این کارگروه پس از توافق با بهزیستی، بسته پیشنهادی خود را به آموزش و پرورش ارائه کند تا آموزش و پرورش نیز با هم‌افزایی، همفکری و تشریک مساعی در راستای نظارت بر برنامه‌ها و اهداف مورد نظر، از تجربیات ارزشمند بهزیستی هم استفاده کند.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها