انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20198
07:49
برکناری‌ها در آموزش و پرورش ادامه دارد

عزل و نصب‌های دقیقه آخری آقای وزیر/ 4 مدیر آموزش و پرورشی در یک روز عزل شدند

در فاصله چند روز مانده به انتهای کار دولت، وزیر آموزش و پرورش و معاونان مشغول عزل و نصب‌های فراوانی هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، کمتر از یک هفته به عمر دولت کنونی باقی مانده و رئیس جمهور تا چند روز دیگر کابینه دوازدهم را معرفی می‌کند.

بنا به گفته فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، وی در کابینه دولت دوازدهم حضور نخواهد داشت.

در همین چند روز پایانی دولت یازدهم، آموزش و پرورشی‌ها به سرعت مشغول عزل و نصب‌های متفاوتی هستند که علت این همه عجله مشخص نیست.

معاونت‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش فقط در یک روز آن هم در هفتم مردادماه، 4 نفر از مدیران آموزش و پرورش را برکنار و نفرات جدیدی را روی کار آوردند.

«مهدی فیض معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش»، مدیرعامل خبرگزاری پانا را برکنار و امیر اسماعیلی را جایگزین محمدکاظم دهقانی کرد.

«فیض» همچنین، دهقانی را به عنوان یکی از مشاوران خود منصوب کرد.

ضمن اینکه پیش از این نیز، معاون پرورشی و فرهنگی وزارتخانه، داوود روستایی را از سازمان دانش‌آموزی برکنار و محمود علیگو را جایگزین وی کرده بود. روستایی هم به عنوان یکی دیگر از مشاوران در آن معاونت منصوب شده بود.

در ادامه عزل و نصب‌ها در معاونت پرورشی و فرهنگی وزارتخانه، روز گذشته مهدی علی اکبرزاده مدیرکل اداره فرهنگی و هنری این وزارتخانه در وسط مسابقات فرهنگی دانش‌آموزان عزل و به جای او علی رمضانی در این پست منصوب شد.

«محمدتقی نظرپور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش»، روز گذشته علی مهره‌چی مدیرکل امور اداری و منابع انسانی سازمان نوسازی مدارس کشور را برکنار و بیگدلو را به جای وی منصوب کرد.

گفته می‌شود، مهره‌چی که سال‌ها در سازمان نوسازی مدارس کشور حضور داشته است، برای ادامه فعالیت از این سازمان خواهد رفت.

پیش از این و در راستای عزل و نصب‌ها، امیر عزیزی مدیر روابط عمومی سازمان نوسازی مدارس عزل و به جای او قربانی بر مستند روابط عمومی منصوب شد.

در سازمان نوسازی مدارس همچنین، سید محمدرضا جعفری مدیرکل امور مشارکت‌های این سازمان به دلیل بازنشستگی از این سازمان خداحافظی کرده بود.

«مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش»، هم که در هفته گذشته نتوانست مجمع انتخاباتی فدراسیون ورزش دانش‌آموزی را برگزار کند، روز گذشته فرشید ارمیان رئیس این فدراسیون را برکنار و حمید رضا صائبی را جایگزین وی کرد.

به گزارش فارس، البته این تغییرات فقط مربوط به روز گذشته و چند روز قبل است، اما از زمان حضور کوتاه فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی به عنوان وزیر آموزش و پرورش تغییرات گسترده‌ای در این وزارتخانه اتفاق افتاد که در راستای آن تعداد نیروهایی که از دانشگاه‌ها به آموزش و پرورش آمدند، روند رو به رشدی داشت.

به نظر می‌رسد، رویه عزل و نصب‌ها در فاصله چند روز مانده به خداحافظی تیم فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی از وزارت آموزش و پرورش همچنان ادامه داشته باشد.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها