انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20201
10:06
معاون سابق پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

آموزش قرآن نباید دولتی باشد

معاون سابق پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌ها باید عملکرد خود را در توسعه فرهنگ قرآنی ارائه کنند، گفت: چرا آموزش قرآن را دولتی کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، حمیدرضا کفاش معاون سابق پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش امروز در همایش تخصصی «بررسی مسائل اساسی فرا روی اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی» که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش در خصوص توسعه فعالیت‌های قرآنی، اظهار داشت: آموزش و پرورش از بدو پیروزی انقلاب اسلامی، گسترده‌ترین تشکیلات قرآنی را در کشور دارد. 

وی ادامه داد: آموزش و پرورش تنها دستگاهی است که در منطقه، استان و کشور، تشکیلات قرآنی دارد.

معاون سابق پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بزرگترین مسابقات قرآنی دانش‌آموزی در ایران تشکیل شده است، گفت: مشکل ما در آموزش قرآن ساختار نیست؛ بلکه ایراد جای دیگری است ضمن اینکه هر دستگاهی باید در این خصوص پاسخگوی عملکرد خود باشد.

کفاش با طرح این پرسش که چرا آموزش قرآن را دولتی کرده‌ایم، یادآور شد: باید پاسخ داده شود چرا خانواده‌ها و تشکل‌های قرآنی را ضعیف کرده و این موضوع را به دست دولت سپرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: خانواده، تشکل‌های قرآنی و مردمی باید مورد توجه قرار گیرند و دولتی کردن و اضافه کردن ساختار و تشکیلات فرق این موضوع است.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها