انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20240
07:36
وزیر آموزش و پرورش عراق مطرح کرد

الگو گرفتن عراق از تجربه‌های ایران در حوزه سرمایه‌گذاری آموزشی

وزیر آموزش و پرورش عراق با اشاره به سفرهایش به ایران و بازدیدهایی که از مراکز آموزشی کشورمان داشته است، گفت: عراق در بسیاری از طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه آموزشی، از تجربه‌های ایران الگو گرفته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، محمد اقبال‌الصیدلی وزیر آموزش و پرورش عراق در جلسه اعضای کمیته مشترک آموزشی ایران در بغداد، پیرامون همکاری‌ها در بخش آموزش و پرورش میان دو کشور، با بیان اینکه عراق نیازمند کسب تجربه است، بر ادامه تبادل هیأت‌ها و تبادل تجربیات میان ایران و عراق تأکید کرد و تشکیل کارگروه‌ها و کمیته‌های مشترک و ادامه سفرهای کاری دو طرف را ضروری دانست.

وزیر آموزش و پرورش عراق، برخی تجربه‌های ایران را مانند مشارکت‌های مردمی (خیرین مدرسه ساز) مثال زد و گفت: ما با الگو گرفتن از ایران تازه، این راه را آغاز کرده‌ایم.

وی با اشاره به سفرهایش به ایران و بازدیدهایی که از مراکز آموزشی ایران داشته است، گفت: عراق در بسیاری از طرح‌های سرمایه‌گذاری در حوزه آموزشی، از تجربه‌های ایران الگو گرفته است.

اقبال‌الصیدلی با اشاره به همزیستی و مشترکات فراوان 2 کشور، خواستار تقویت روابط و تبادل هیأت‌ها میان 2 کشور شد و ابراز امیدواری کرد دو کشور در چارچوب کمیته‌ها و کارگروه‌های مشترک، در این حوزه گام‌های رو به جلو بردارند و عراق بتواند از تجربه‌های ایران در بخش‌های مختلف استفاده کند.

وی، جنگ، تحریم و ضعف بودجه را از عوامل عقب‌ماندگی کشورش در حوزه آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: سال گذشته سال سختی برای آموزش و پرورش عراق بود که خوشبختانه از آن عبور کردیم.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها