انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20366
10:22
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد:

جزئیات برنامه ‌های قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش/ برگزاری نماز جماعت در 65 هزار مدرسه

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز در این وزارتخانه، از برگزاری نماز جماعت در 65 هزار مدرسه و فعالیت 750 دارالقرآن در کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در خصوص «برنامه‌های حوزه قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان»، اظهار داشت: طبق روال گذشته کتابی تحت عنوان «ندای رحمت» که شامل «دستورالعمل‌ها»، «فعالیت‌ها»، «فُرم‌ها» و هر آنچه یک مدیر و مربی قرآنی باید بداند و انجام دهد، به مدارس ارسال شده است.

 وی ادامه داد: از طرح‌های شاخص دیگر بحث استماع «تلاوت قرآن» و «الگوی تلاوت» است و از سال گذشته این طرح شروع شده است و امسال برای همه دانش‌آموزان و به صورت سراسری در مدارس اجرا می‌شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: هر سال سه برنامه تلاوت قرآن در مدارس پیش‌بینی کرده‌ایم که در هفته گرامیداشت قرآن، دهه فجر و هفته معلم بر عهده مدارس است تا آن را برگزار کنند؛ ضمن اینکه به طور متوسط 300 هزار محفل انس با قرآن از این طریق در مدارس برگزار می‌شود. 

 مسیب‌زاده با اشاره به طرح‌های دیگر اجرایی در این اداره کل، افزود: امسال برای دومین بار طرح «الگوی تلاوت» انجام می‌شود و دانش‌آموزان مستعد در نقاط مختلف کشور که دسترسی به استاد ندارند در آن شرکت می‌کنند و این یکی از طرح‌هایی است که سال گذشته به صورت سراسری انجام شد.

 وی یادآورشد: در مجموع 25 قطعه تلاوت قرآن از اساتید برتر انتخاب شده است و این نرم افزار را در اختیار همه دانش‌آموزان قرار می‌دهیم و دانش‌آموزان به صورت تقلیدی و بدون حضور استاد، «قرآن» را آموزش می‌بینند.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌های مربوط به نماز، تصریح کرد: یکی از طرح‌ها، طرح مبین (مدیریت برنامه یاوران نماز) است به این معنی که هر آنچه یک مدیر باید در خصوص مدیریت برنامه نماز بداند و اجرا شود، آموزش داده می‌شود.

مسیب‌زاده با اشاره به برگزاری نماز جماعت در مدارس کشور، متذکر شد: 65 هزار نماز جماعت در مدارس و در همه مقاطع تحصیلی برگزار می‌شود و به طور دقیق در همه مدارس نماز جماعت برگزار می‌شود؛ البته وجود تفاوت 40 هزار مدرسه‌ای به این خاطر است که این تعداد مدرسه به زمان برگزاری نماز برخورد نمی‌کند و یا شرایط اقامه نماز را ندارند مانند مدارسی که تعداد کافی دانش‌آموز در آنها وجود ندارد.

وی در خصوص «فعالیت دارالقرآن‌ها در کشور»، خاطرنشان کرد: 750 مرکز دارالقرآن در کشور وجود دارد و برای هرکدام از مراکز، 48 ساعت آموزشی پیش‌بینی شده است و این میزان، کارکرد آموزشی این مراکز است.

 مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جزئیات فعالیت مراکز دارالقرآن‌ها، عنوان کرد: دارالقرآن‌ها 10 سطح دارند و شامل «دو سطح مقدماتی»،«4 سطح عمومی» و «4 سطح تخصصی» هستند و هرکدام از این سطح‌ها دارای 17 جلسه آموزش است که به مدت 2 ساعت در دو نیمسال اول و دوم، به مدت سه و نیم ماه و هفته‌ای دو جلسه برگزار می‌شود و هر ترم 17 جلسه است.

 انتهای پیام/

فارس

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.