انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20376
10:16

حفظ کرامت و تامین امنیت هدف اصلی حراست آموزش‌وپرورش

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش گفت: تامین امنیت روانی و حفظ کرامت نیروی انسانی راهبرد اصلی حراست آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، محمدحسین کفراشی در گردهمایی مشترک روسا و کارشناسان حراست ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان به نقش مؤثر آموزش و پرورش در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی در واقع همان توسعه پایدار است که لازمه آن نیروی انسانی کارآمد است و آموزش و پرورش نقش انکار ناپذیری در تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد آینده کشور دارد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش انسان‌ساز است، تصریح کرد: توجه به آموزش و پرورش لازمه توسعه پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی در  کشور است.

کفراشی به نقش موثر معلم در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز اشاره و  تاکید کرد: باید در راستای حفظ کرامت و حرمت معلم و توانمندسازی و  به روزرسانی تخصص معلمان در آموزش و پرورش تلاش شود.اگر عزت، حرمت و کرامت معلم حفظ نشود توان و تخصص معلم موثر نخواهد بود و باید ضمن  پیگیری عملکرد و کارکرد معلم به وضعیت و معیشت او نیز توجه شود.

رئیس مرکز حراست آموزش‌وپرورش بر حفظ آبرو، حرمت و اعتبار فرهنگیان در مجموعه حراست تاکید و اظهار کرد: حفظ عزت و کرامت نیروی انسانی ارزشمند آموزش و پرورش مهمترین وظیفه حراست است.

وی کسب اطلاعات درست نسبت به سیستم را از دیگر وظایف کارشناسان حراست دانست و گفت: لازمه کسب اطلاعات درست ارتباط چهره به چهره و جلب  اعتماد افراد است.کارشناس حراست باید مشاورامین وسنگ صبور افراد باشد و امنیت روانی و آرامش شغلی را در مجموعه کاری ایجاد کند، زیرا ایجاد ناامنی بزرگترین ظلم در حق افراد است.

رئیس مرکز حراست وزارت آموزش و پرورش جذب حداکثری و دفع حداقلی را از دیگر وظایف کارشناسان حراست دانست و افزود: اگر می‌خواهیم برای نظام جمهوری اسلامی سرباز پرورش دهیم باید جذب حداکثری داشته باشیم پس اگر عملکرد ما در آموزش و پرورش موجب دلسردی حتی یک نفر از نظام شود گناه کبیره کرده‌ایم.حراست در ادارات آموزش و پرورش  باید پویا، هوشمند و پیشگیرانه باشد.

وی  از اجرای طرح کوا «کودک و اینترنت» در مدارس سراسر کشور به منظور آشنایی دانش‌آموزان و فرهنگیان با فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی خبر داد.

کفراشی تأکید کرد: حراست باید بازوی قوی برای مدیران باشد و با چشم تیزبین موانع فیزیکی را بردارد و فضای فکری و بعضی از قوانین را بازبینی و اصلاح کند.

انتهای پیام/

تسنیم/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها