انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20490
11:50

برنامه های جدید وزیر برای بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان/ادامه سرپرستی دانشگاه فرهنگیان به صلاح نیست

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در برنامه ششم ساماندهی وضعیت معیشت معلمان به خوبی دیده شده است از پیگیری پرداخت معوقات فرهنگیان در جلسه هیأت دولت خبر داد.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش دولت دوازدهم در حاشیه پنجمین گنگره کانون تربیت اسلامی در جمع فرهنگیان سراسر کشور در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد برنامه هایش برای بهبود وضعیت معیشت فرهنگیان گفت:

ما یک برنامه جدی در جهت ساماندهی وضعیت معیشتی معلمان داریم.در برنامه ششم به لطف خداوند و به همت نمایندگان  محترم ظرفیت های خوبی پیش بینی شده است . وی افزود،ما کارگروهی را در جهت کار مشترک با نمایندگان تشکیل داده ایم و در صدد  تهیه طرح لازم و آیین نامه این کاریم.همان طور که مستحضر هستید در برنامه ششم بحث ساماندهی به وضعیت معیشت و ارتقای منزلت معلمان به خوبی دیده شده است . امیدوارم که ما بتوانیم با این کار جدی که آغاز شده به وبژه  پیگیری های جدی نمایندگان محترم مجلس که در این زمینه دارند بتوانیم به زودی تصویر روشنی از آینده این موضوع را خدمت شما ارائه دهیم .

بطحایی در مورد  پرداخت معوقات معلمان به خبرنگاران گفت:

-    چنانپه معوقات تنها مربوط به فرهنگیان نیست و سایر کارکنان مطالبات مشابه فرهنگیان در بعضی زمینه ها دارند.در جلسه دیروز هیئت دولت بحث مفصلی ارائه شد که ادامه بحث به روز یکشنبه موکول شده است.امیدوارم زودتر این امر محقق شود .

وی در پاسخ به سوال خبرنگار هفته نامه طلایه داران فرهنگ درمورد لگوی جذب معلم در اموزش و‌پرورش گفت:

تاکید ما بر جذب نیروی انسانی ،از طریق دانشگاه فرهنگیان است .براساس قانون همه نیروها باید از طریق آموزش و پرورش وارد آموزش و پرورش شوند. و تاکید بر دانشگاه فرهنگیان است . ولی در شرایطی که ما نتوانیم در رشته های مورد نظر خودمان از دانشگاه فرهنگیان نیرو جذب کنیم به صورت شرایط اضطراری از ماده 28 استفاده می کنیم .

وزیر اموزش و‌پرورش در پاسخ به سوال  بهبود وضعیت دانشگاه فرهنگیان وافزایش  ظرفیت این دانشگاه گفت:

با توجه  به برنامه پیش رو در 5 سال آینده که تعداد کثیری از همکاران مادر کسوت معلمی شرایط بازنشستگی را پیدا خواهند کرد ،لذا ما باید طرفیت دانشگاه فرهنگیان را با یک توسعه کمی و البته انشالله کیفی مواجه کنیم . در جهت

وضعیت کیفی دانشگاه فرهنگیان حتما باید ،انتظاراتی که رهبری، جامعه  و مدیران ارشد دارند اتفاق بیفتد

وی همچنین در مورد تعیین تکلیف رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت:سرپرستی بیش از این برای دانشگاه مطلوب نیست و ان شالله برای تعیین رئیس برنامه جدی داریم اما شما این صحبت را مبنی بر ایجاد تغیبر ندانیدباید کار کارشناسی شود

 

منبع : هفته نامه طلایه داران فرهنگ

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها