انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20553
11:34
رحیم‌پور ازغدی:

شهید رجایی معتقد بود وزیر سرمایه‌دار نمی‌تواند کار کند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شهید رجایی معتقد بود وزیر سرمایه‌دار در کابینه نمی‌تواند کار کند، باید شیوه‌های تبلیغاتی را از راه‌های غربی جدا کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای انقلاب فرهنگی در مراسم بزرگداشت شهدای شهریور ماه اظهار داشت: عنصری که در شخصیت شهدای حادثه ساختمان نخست‌وزیری وجود داشت بیش از دولت و دولتمردی بود.

وی افزود: ماجرایی که به شهادت بهشتی و رجایی و باهنر انجامید حاصل اختلافاتی بود که همچنان باقی است و صحبت از دو جناح فکری است. اشخاص عوض شده‌اند، اما باز مواضع و حرف‌ها همان حرفهای دوران انقلاب است.
[شهید رجایی معتقد بود وزیر سرمایه‌دار نمی‌تواند کار کند/ دعوای امروز همان دعوای دهه شصت است]
عضو شورای انقلاب فرهنگی گفت: ۲۲ اسفند ۵۹ شهید بهشتی به امام (ره) نامه می‌نویسند که تفکر دوگانه بین مدیران کشور وجود دارد که جنبه شخصی آن مهم نیست و آن به دو بینش بر می‌گردد. بینشی معتقد به اجتهاد پویا زنده برا اداره حکومت است اما اندیشه دیگر ترکیبی از اندیشه‌های بینابین و مکتب‌های غربی است" که اشاره دارد به بنی صدر بازرگان و جبهه ملی. اما ما معتقد به اداره حکومت به اجتهاد پویا هستیم.

رحیم پور ازغدی افزود: اگر این دو بینش در کشور ادامه یابد نه مشکلات اقتصادی اجتماعی در کشور ایجاد می‌شود و نه می‌توانیم برای آینده کشور برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به هشدارهای شهید بهشتی افزود: هم حاکمیت و قدرت دست بنی صدر بود هم نقش اپوزیسیون را بازی می‌کرد و شهید بهشتی تاکید کرد که در تلاشهای این جریان مشهود است که ولایت فقیه را تشریفاتی کنند و رهبری شخص شما را اکنون پذیرفتند، اما برای حذف آن تلاش می‌کنند.

رحیم پور ازغدی با اشاره به نامه شهید بهشتی بیان کرد: شما مخالف حضور بازرگان در شورای انقلاب بودید، اما با اصرار ما پذیرفتید، اما وزارت خارجه و وزارت اقتصاد را به بنی صدر و ابراهیم یزدی سپردید که نشان می‌داد ما دنبال انحصار طلبی نبودیم.

وی با اشاره به نامه هاشمی رفسنجانی در ۲۵ بهمن ۵۹ به امام تشریح کرد: آقای هاشمی در این نامه تاکید می‌کند خیلی‌ها فکر می‌کنند ما و جریان مقابل سر قدرت با هم می‌جنگیم و ما را نصیحت می‌کنند.

شما تا حالا صلاح ندانستید ما را از تردید بیرون بیاورد چرا موضع گیری صریح نمی‌کنید ما داریم راه شما را پیش می‌بریم، اما به ما می‌گویند افراطی.

رحیم‌پور با اشاره به بخش دیگری از این نامه افزود: هاشمی در نامه خود به امام نوشت که شما روزنامه آیندگان را تحریم می‌کردید و از حضور زنان بی حجاب در ادارات جلوگیری می‌کردید و این موارد مورد اختلاف ما با کسانی مانند بنی صدر است و آیا بی خط بودن و بی طرف بودن خوب است؟ لااقل به خود ما بگویید آیا رواست ما یک طرف و بنی صدر یک طرف و شما ناصح بی طرف باشید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نامه امام(ره) گفت: ملت عزیز بدانند که مبارزه با رفاه طلبی در تناقض است و امام فرمود تنها آنهایی تا آخر خط با ما هستند که درد فقر را چشیده اند. ما اول انقلاب اشتباه کردیم حکومت را دست لیبرال‌ها دادیم. ما راه سازش را بلدیم، اما اگر از مکتب عدول کنیم ممکن است جهان خواران ما را به عنوان کشوری ضعیف و بی فرهنگ قبول کنند.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با بیان اینکه همه دعواهای امروز همان دعواهای دهه شصت است بیان کرد: شهید رجایی معتقد بود وزیر سرمایه دار در کابینه نمی‌خواهم و در انتخابات باید شیوه تبلیغاتی را از راههایی غربی جدا کنیم و سر مسائل قدرت رقابت نکنیم و از پایین جامعه به بالا برویم و در آموزش و پرورش بچه‌ها را ابوذر وارانه پرورش کنیم و در روابط خارجه اول به استقلال بعد به روابط فکر کنیم.

وی گفت: الان برخی می‌گویند اگر بشود وزیر هم از خارج می‌آورند خودشان خسته شدند می‌گویند ملت خسته شدند، اگر نمی‌توانید شما کنار بروید!

رحیم پور ازغدی در پایان خاطنشان کرد: امام گفت از آمریکا نترسید از خودتان بترسید.

دانشجو/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.