انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20568
08:24
مدیر کل امور اداری آموزش و پرورش خبر داد

درخواست 28 هزار فرهنگی برای انتقال در سال تحصیلی جدید

مدیر کل امور اداری، تشکیلات و تحول اداری آموزش و پرورش گفت: 28 هزار فرهنگی در سال تحصیلی جدید، متقاضی انتقال بودند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، سیدحسن حسینی مدیر کل امور اداری، تشکیلات و تحول اداری وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در راستای تحقق سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش مبنی بر تمرکززدایی و تفویض اختیار و بر اساس دستورالعمل 710/4 ، تمام نقل و انتقالات به استان‌ها واگذار شد.

وی افزود: استان‌های مبدأ به شرط عدم افزایش ساعات حق‌التدریس و استان‌های مقصد به شرط عدم کسر ساعات موظفی و هم چنین مقتضیات هر استان می‌توانند موافقت خود را با انتقال متقاضیان اعلام کنند.

حسینی آمار متقاضیان انتقال در سال جاری را 28 هزار نفر اعلام کرد و افزود: استان‌های مبدأ حدوداً با 10 هزار و 500 مورد موافقت کردند و استان‌های مقصد نیز تا 8 شهریورماه فرصت دارند نتیجه بررسی های خود را در خصوص موافقت یا عدم موافقت با انتقال متقاضیان  اعلام کنند، بنابراین فرهنگیان متقاضی می‌توانند نتایج نهایی نقل و انتقالات را از سامانه مربوطه دریافت کنند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 90 درصد از نقل و انتقالات تا 15 شهریورماه صورت‌گیرد و همواره تلاش خواهیم کرد تا موضوع نقل وانتقالات با سرعت بیشتریت و قبل از نیمه دوم شهریور ماه به اتمام برسد.

مدیر کل امور اداری ، تشکیلات و تحول اداری وزارت آموزش و پرورش، تفویض اختیار به استان‌ها را موجب رضایت بیشتر فرهنگیان برشمرد و خاطرنشان کرد: سیاست بومی گزینی از رویکردهای خوب آموزش و پرورش در فرآیند جذب نیرو است که باید ادامه یابد زیرا این سیاست تا حدودی آمار متقاضیان نقل و انتقال را کاهش خواهد داد.

وی بر ضرورت ایجاد سامانه‌ای متمرکز با محتوای آمار و ارقام و اطلاعات مربوط به هر منطقه آموزشی تأکید کرد و خاطرنشان کرد: اگر چنین سامانه‌ای ایجاد شود، بسیاری از ساختارهای ستادی نیز اصلاح می‌شود و شاهد برخی موازی‌کاری‌ها نخواهیم بود، بنابراین تلاش می‌کنیم در دولت دوازدهم این امر محقق شود.

حسینی ادامه داد: البته این سامانه باید به گونه‌ای باشد که سطح دسترسی افراد متفاوت و بر اساس وظایف آنها باشد.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها