انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20713
10:23
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش:

اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان به مدارس واگذار می‌شود

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش از واگذاری اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان به مدارس خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش، مهارت تفکر و اندیشیدن را به عنوان مهم‌ترین شایستگی و پایه رشد انسان برشمرد و اظهار داشت: اهداف ساحت‌های ششگانه تربیت در نظام تعلیم و تربیت از جمله ساحت‌های تربیتی و اخلاقی، سیاسی،‌ اجتماعی، اقتصادی و حرفه‌ای، زیستی و تربیت بدنی بدون وجود مهارت تفکر محقق نمی‌شود بنابراین مهم‌ترین کاری که معلم باید به آن بپردازد، پرورش تفکر و اندیشیدن در دانش‌آموزان است.

وی افزود: اگر بخواهیم دانش‌آموزانی خلاق تربیت کنیم باید پرورش تفکر همواره در اولویت باشد و معلمان از روش‌های تدریس فعال و خلاقانه استفاده کنند.

چهاربند ادامه داد: معلمی که می‌خواهد از روش‌های تدریس خلاقانه استفاده کند باید خود دوره‌های مربوط به روش تدریس درس پژوهی و خلاقانه را گذرانده باشد و بتواند با به اشتراک گذاشتن تجارب حرفه‌ای، زمینه استفاده سایر معلمان از تجربیاتش را نیز، فراهم کند.

وی تصریح کرد: مدیر مدرسه و شورای معلمان به عنوان 2 رکن اساسی مدرسه برای توسعه درس پژوهی و برنامه‌ریزی نیازمند اختیارات کافی و قانونی هستند بنابراین با این رویکرد، مسئولیت اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان باید به مدارس واگذار شود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با اشاره به سیاست تمرکززدایی و مدرسه محوری، خاطرنشان کرد: تا آخر مهرماه دستورالعملی به مدارس ارسال می شود که طبق آن مسئولیت اجرای دوره‌های توانمندسازی معلمان تا سقف 30 ساعت بر عهده مسئولین مدرسه قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه ساماندهی، اجرا، نظارت و ارزشیابی دوره‌ها بر عهده مدیر، ‌نماینده معلمان و معاون آموزشی خواهد بود، گفت: اجرای این دوره‌ها در مدارس باعث می‌شود تا گروه‌های آموزشی در مدارس شکل گیرد و با توسعه روش‌های تدریس، زمینه استفاده همه معلمان از این روش‌ها برای آنان فراهم شود.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها