انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20747
10:54

مهر محرم، بوی ماه مدرسه شد/ درب‌های کلاس ایثار باز است

امسال ماه مدرسه بویی دگر دارد؛ گویی عطر خوش ایثار تمام شهر را گرفته و بازی‌های راه مدرسه جای خود را به برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عزای حسینی و قول و قرارهای رفاقتی دانش‌آموزان برای حضور در هیئت‌ها و تکایا داده است.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، امروز اول مهرماه و آغاز سال تحصیلی جدید برای بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور است. دانش‌آموزانی که بعضا برای اولین‌بار جدایی از پدر و مادر را تجربه می‌کنند و پا در کلاس اول ابتدایی می‌گذارند و طعم شیرین میز و نیمکت را تجربه می‌کنند و یا در مقاطع بالاتر تحصیل می‌کنند و به امید دیدار مجدد دوستان و همکلاسی‌های خود روانه مدرسه شده‌اند.
هر ساله دانش‌آموزان مهرماه با سرود «باز آمد بوی ماه مدرسه، بوی بازی‌های راه مدرسه» راهی محیط‌های آموزشی می‌شوند، اما امسال مهر بویی دگر دارد؛ گویی عطر خوش شهادت، ایثار، ازخودگذشتگی، شجاعت، و مردانگی تمام شهر را من جمله حال و هوای دانش‌آموزان را فرا گرفته است.

همزمانی آغاز سال تحصیلی با محرم خونین سید و سالار شهیدان عطری حسینی به مدارس داده است که جلوه‌های آن را می‌توان در پرچم عزای حسینی که به دست اولیا مدرسه برافراشته شده و شال سیاهی که بر گردن آنان آویخته شده است دید. حتی نیروهای انتظامی حافظ امنیت دانش‌آموزان نیز در مقابل درب مدارس با شال عزا از دانش‌آموزان استقبال می‌کنند.

مهر ۹۶ بوی محرم می‌دهد و بازی‌های راه مدرسه جای خود را به برنامه ریزی برای برگزاری مراسم عزای حسینی و قول و قرارهای رفاقتی دانش‌آموزان برای حضور در هیئت‌ها و تکایا داده است.

همزمانی محرم حسینی با هفته دفاع مقدس که قرابت معنایی نزدیکی به لحاظ دلدادگی و تبعیت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس از سید و سالار خود به لحاظ پا نهادن در میدان نبرد حق علیه باطل دارد نیز بر حلاوت این ماه افزوده است.

فرهنگ حسینی سال‌ها پیش مردان، جوانان و حتی نوجوانان این مرز و بوم را به حضور در جبهه‌های دفاع مقدس دعوت کرد و شیرزنان و دختران را به پشت جبهه‌ها به حمایتگری از دلاور مردان واداشت؛ امروز دانش‌آموزان در حالی پا در مدارس می‌گذارند که از صلابت و شجاعت شیر زنان و شیرمردان وطن سرمست و سربلند هستند و جلوه‌های ایثار حسینی را در عملکرد آنان می‌یابند.

مدرسه محرم امروز درب‌های خود را به روی دانش‌آموزان گشوده است و این وظیفه ما است که از کلاس ارباب درس آزادگی، شجاعت، شهامت، مردانگی، پایمردی، ایثار، از خودگذشتگی، غیرت، عفاف، حجاب، تبعیت از ولایت و ... بگیریم. اگر مدارس شعور حسینی را همراه با آموز‌ش‌های خود کنند و در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند شیرمردان و شیر زنان سال ۵۷ دوباره متولد می‌شوند و می‌توانند مدافع حریم اسلام، وطن و ناموس باشند.
امروز پدری را دیدم که روز اول مدرسه گریه می‌کرد و می‌گفت دیروز پسرم را به رسم همیشه محرم، بردم هیئت و سپردمش به آقا و امروز در دامن مدرسه به امید بال‌گشایی و افتخارآفرینی.

ایکنا/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها