انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20957
11:49
وزیر اسبق آموزش و پرورش:

لزوم اجرای رتبه بندی معلمان در برنامه ششم توسعه/ سازمان نظام معلمی ایجاد شود

وزیر اسبق آموزش و پرورش بر لزوم اجرای رتبه بندی معلمان در برنامه ششم توسعه کشور تأکید کرد و گفت: سازمان نظام معلمی باید ایجاد شود.

به گزارش سایت بسیج فرهنگیان، حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به تصویب کلیات طرح استخدام معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی گفت: براساس ماده واحده این طرح که کلیات آن در صحن به تصویب رسید «یک ماده به عنوان ماده 17 مکرر به شرح زیر به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب 15 مهر 1388 الحاق می شود.

وی افزود: بر اساس ماده 17 مکرر- دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون حداکثر ظرف یک سال، کلیه نیروهای حق التدریس مشمول قانون الحاق یک تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در وزارت آموزش و پرورش، مصوب 28 مرداد 1394 و قانون اصلاح تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش مصوب سوم شهریور 1395 را همراه با طی دوره های آموزشی حداکثر 6 ماه بنا به تشخیص وزارت آموزش و پرورش و بدون نیاز به شرکت در آزمون، به استخدام آموزش و پرورش درآورد.

وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: تصویب طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی، از دیدگاه مدیریت منابع انسانی با ایجاد اطمینان و امنیت شغلی در بین این گروه منجر به بهبود کیفیت خدمات آموزشی و پرورشی این گروه خواهد بود.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر بر اساس برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش باید تنها مبدأ ورودی نیروی انسانی آموزش و پرورش دانشگاه فرهنگیان باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها