انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 20994
10:42

استخدام نیروی جدید در آموزش و پرورش قبل از تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌ها اشتباه است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: تا زمانی که آموزش و پرورش تکلیف نیروهایی که به هر دلیل جذب کرده است را تعیین نکند، استخدام نیروهای جدید درست نیست.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، اظهار داشت: بسیاری از نیروهای حق‌التدریسی علاوه بر سابقه تدریس، تحصیلات خوبی دارند و بنا بر نیاز آموزش و پرورش جذب شده‌اند و می‌توانند معلمان خوبی شوند و اینکه کلی بگوییم این افراد قابلیت معلمی ندارند، بی‌انصافی است.

وی افزود: کانال مادام‌العمر ورود به آموزش و پرورش، دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی است و افرادی که در این دانشگاه‌ها تربیت می‌شوند به صورت حرفه‌ای معلم هستند و بهترین روش جذب هم از طریق این دانشگاه است.

میرزاده با بیان اینکه در وضع موجود برای درازمدت باید دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تقویت شوند، گفت: زمانی 20 میلیون دانش‌آموز داشتیم و همین مراکز که آن زمان تربیت معلم بودند، نیروی انسانی لازم را تأمین می‌کردند؛ اکنون هم اگر با تمام ظرفیت کار کنند و حمایت شوند، می‌توانند پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش در این حوزه باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: تا زمانی که آموزش و پرورش تکلیف نیروهایی که به هر دلیل جذب کرده است را معین نکند استخدام نیروهای جدید درست نیست و اکنون مشکل این است که در حالیکه نیروهای حق‌التدریس بسیاری وجود دارند چرا همزمان آموزش و پرورش به دنبال جذب جدید از طریق استخدام نیروهای آزاد است؟

وی اضافه کرد: اگر آموزش و پرورش نیاز دارد چرا دانشگاه فرهنگیان را تقویت و حمایت نمی‌کند و وضعیت نیروهای حق‌التدریس را تعیین تکلیف نکرده و تغییر وضعیت نمی‌دهد؟

میرزاده با بیان اینکه اگر نیازی به قانون‌گذاری است، کمیسیون آموزش آماده همکاری با آموزش و پرورش است، خاطر نشان کرد: اگر افرادی بعد از قانون منع جذب نیروهای حق‌التدریس به آموزش و پرورش آمده‌اند، خلاف قانون بوده است.

 

منبع :فارس

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها