انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21117
15:28
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

70درصد بیکاران کشور، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:در مجلس و برنامه ششم توسعه قانونی را در این راستا تصویب کرده ایم و همچنین در بودجه سال گذشته مواردی را در نظر گرفته ایم که دستگاه ها، کارگاه ها و نهادهایی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار بگیرند حتی به صورت کارآموزی و موقت بیمه شان را دولت پرداخت خواهد کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، محمد مهدی زاهدی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان؛با بیان اینکه مسئله بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاه ها مختص به استان کرمان نیست و در کل کشور حجم زیادی را شامل می شود، گفت: قریب به 70 درصد از بیکاران کشورمان را متأسفانه فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالب فوق تصریح کرد:در این خصوص باید تمهیدات کلی و ملی اتخاذ شود و با توجه به اینکه بسیاری از این فارغ التحصیلان از مهارت آموزی جدی برخوردار نیستند حتما باید نسبت به مهارت آموزی ها آنها اقدام کرد .

وی افزود: در مجلس و برنامه ششم توسعه قانونی را در این راستا تصویب کرده ایم و همچنین در بودجه سال گذشته مواردی را در نظر گرفته ایم که دستگاه ها، کارگاه ها و نهادهایی که فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار بگیرند حتی به صورت کارآموزی و موقت بیمه شان را دولت پرداخت خواهد کرد.

زاهدی در پایان با تأکید بر این که این مسئله فرصت خوبی را برای اشتغال زایی فارغ التحصیلان فراهم خواهد می کند، خاطر نشان کرد: همچنین فارغ التحصیلان مهارت آموزی را به صورت میدانی فرا خواهند گرفت و امیدواریم تمامی دستگاه ها، کارخانجات و بخش خصوصی از این موضوع استقبال و جوانان زیادی را مشغول به کار کنند.

 

انتهای پیام/

دانا/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها