انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21154
09:52

فراخوان نظرخواهی برای انتخاب و انتصاب مدیران واحدهای آموزشی

وزارت آموزش و پرورش به منظور شایسته‌سالاری در انتخاب نیروی انسانی برای مشاغل مدیریتی، در نظر دارد انتخاب و انتصاب مدیران واحدهای آموزشی را در قالب دستورالعملی مشخص، ضابطه‌مند کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش به منظور شایسته‌سالاری در انتخاب نیروی انسانی برای مشاغل مدیریتی، در نظر دارد انتخاب و انتصاب مدیران واحدهای آموزشی را در قالب دستورالعملی مشخص، ضابطه‌مند کند.

برخی از ویژگی های پیشنهادی مندرج در این دستورالعمل، به شرح زیر است:

1ـ فهرست مدارسی که به دلیل بازنشستگی و یا جابجایی مدیران آنها به مدیر جدید نیازمند هستند به صورت مستمر در سامانه‌ای که به همین منظور طراحی می‌شود، با مشخصات واحد آموزشی مربوط درج و به اطلاع همکاران برسد.

2ـ همکاران واجد شرایط، آمادگی خود را برای پذیرش سمت مدیریت مدرسه مورد نظر با درج شرایط خود در سامانه مذکور اعلام کنند.

3ـ سامانه موردنظر به صورت هوشمند، شرایط داوطلبان را با شرایط مقرر تطبیق می‌دهد و در صورت انطباق لازم، امتیازات هریک از داوطلبان را محاسبه و فهرست متقاضیان مدیریت هر مدرسه را به ترتیب امتیازات آنها در اختیار قرار خواهد داد.

4ـ در هر منطقه آموزشی، کمیته‌ای مرکب از مسئولین اداری، صاحب نظر پیشکسوت در حوزه مدیریت مدارس و یکی از صاحب‌نظران حوزه دانشگاهی در مدیریت آموزشی، شرایط، مدارک و شایستگی‌های داوطلبان را بررسی می‌کند و تعدادی از داوطلبان را به ترتیب اولویت به ریاست منطقه معرفی خواهد کرد.

5ـ ریاست منطقه با ملاحظه پیشنهاد کمیته مذکور و عندالزوم بررسی فهرست کلیه داوطلبان واجد شرایط، با رعایت ضوابط قانونی و مقرر، نسبت به انتخاب و انتصاب مدیر واحد آموزشی اقدام خواهد کرد.

 بدین وسیله از دبیران، آموزگاران، مدیران و کارشناسان علاقه‌مند دعوت می نماید پیشنهادها و نظرات خود را حداکثر تا تاریخ 96.8.10 به پست الکترونیکی shayesteh@medu.ir ارسال کنند.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.