انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21194
18:39
در شورای شهر مطرح شد

کوتاهی آموزش و پرورش در اجرای «طرح مدرسه آماده»/ 90 درصد خانواده‌ها از سرویس مدرسه تعبیه شده استفاده نمی‌کنند

عضو هیأت رئیسه شورای شهر گفت: ایمن‌سازی مدارس در برابر زلزله در قالب طرح مدرسه آماده وجود دارد اما جدیتی از سوی آموزش و پرورش برای اجرای آن احساس نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، بهار آروین در شانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، گفت: ایمن‌سازی مدارس در برابر زلزله اهمیت زیادی دارد که در قالب طرح مدرسه آماده طی تفاهمنامه‌ای بین شهرداری و آموزش و پرورش به آن تأکید شده است. 

وی ادامه داد:‌متأسفانه در مدیریت اخیر آموزش و پرورش جدیتی برای اجرای این طرح وجود ندارد و چند ماه است که به تأخیر افتاده است.

وی افزود: خوب است دلایل عدم اجرای این طرح را می‌شنیدیم چرا که آموزش و پرورش تفاهمنامه را امضاء کرده و بیشتر هزینه از سوی شهرداری پرداخت می‌شود.

وی گفت: اگر دستگاه‌های مختلف خارج از شهرداری در رابطه با موضوع مدارس گزارش دهند هدفمندتر کارها پیش می‌رود و بهتر است منطبق با تفاهمنامه پیشنهاداتی برای به ثمر رسیدن اهداف حرف بزنیم و فقط به بیان چالش‌ها معطوف نباشیم.

همچنین صدراعظم نوری عضو شورای شهر گفت: دانش‌آموزان سرمایه هر جامعه هستند که اگر آموزش درستی ببینند می‌توانند برا‌ی‌آینده راهبردهای درستی داشته باشند.

وی ادامه داد:‌اینکه کمبود منابع داریم بر کسی پوشیده نیست اما باید همه دستگاه‌ها کمک کنند و آموزش و پرورش به شهرداری نگاه فقط پشتیبانی نداشته باشد و طرح شهردار مدرسه جدی گرفته شود.

شهربانو امانی عضو دیگر شورای شهر نیز گفت:  10 درصد خانواده‌ها از سرویس نیمه‌ ایمن استفاده می‌کنند و 90 درصد خانواده‌ها از سرویس تعبیه شده استفاده نمی‌کنند در حالی که طبق آئین‌نامه مسئولیت جانی و روانی این سرویس‌ها بر عهده استفاده ‌کننده است. 

ناهید خداکرمی نیز عضو دیگر شورای شهر گفت: می‌توانیم آموزش شهروندی را در بوستان‌های اطراف سرویس مدارس و کوچه و خیابان داشت باشیم چرا که این شیوه آموزشی اکنون نگران‌کننده است و نباید آموزش چند پیش به کودکان داده شود.

انتهای پیام/

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها