انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21194
18:39
در شورای شهر مطرح شد

کوتاهی آموزش و پرورش در اجرای «طرح مدرسه آماده»/ 90 درصد خانواده‌ها از سرویس مدرسه تعبیه شده استفاده نمی‌کنند

عضو هیأت رئیسه شورای شهر گفت: ایمن‌سازی مدارس در برابر زلزله در قالب طرح مدرسه آماده وجود دارد اما جدیتی از سوی آموزش و پرورش برای اجرای آن احساس نمی‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار شهری و رفاهی خبرگزاری فارس، بهار آروین در شانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، گفت: ایمن‌سازی مدارس در برابر زلزله اهمیت زیادی دارد که در قالب طرح مدرسه آماده طی تفاهمنامه‌ای بین شهرداری و آموزش و پرورش به آن تأکید شده است. 

وی ادامه داد:‌متأسفانه در مدیریت اخیر آموزش و پرورش جدیتی برای اجرای این طرح وجود ندارد و چند ماه است که به تأخیر افتاده است.

وی افزود: خوب است دلایل عدم اجرای این طرح را می‌شنیدیم چرا که آموزش و پرورش تفاهمنامه را امضاء کرده و بیشتر هزینه از سوی شهرداری پرداخت می‌شود.

وی گفت: اگر دستگاه‌های مختلف خارج از شهرداری در رابطه با موضوع مدارس گزارش دهند هدفمندتر کارها پیش می‌رود و بهتر است منطبق با تفاهمنامه پیشنهاداتی برای به ثمر رسیدن اهداف حرف بزنیم و فقط به بیان چالش‌ها معطوف نباشیم.

همچنین صدراعظم نوری عضو شورای شهر گفت: دانش‌آموزان سرمایه هر جامعه هستند که اگر آموزش درستی ببینند می‌توانند برا‌ی‌آینده راهبردهای درستی داشته باشند.

وی ادامه داد:‌اینکه کمبود منابع داریم بر کسی پوشیده نیست اما باید همه دستگاه‌ها کمک کنند و آموزش و پرورش به شهرداری نگاه فقط پشتیبانی نداشته باشد و طرح شهردار مدرسه جدی گرفته شود.

شهربانو امانی عضو دیگر شورای شهر نیز گفت:  10 درصد خانواده‌ها از سرویس نیمه‌ ایمن استفاده می‌کنند و 90 درصد خانواده‌ها از سرویس تعبیه شده استفاده نمی‌کنند در حالی که طبق آئین‌نامه مسئولیت جانی و روانی این سرویس‌ها بر عهده استفاده ‌کننده است. 

ناهید خداکرمی نیز عضو دیگر شورای شهر گفت: می‌توانیم آموزش شهروندی را در بوستان‌های اطراف سرویس مدارس و کوچه و خیابان داشت باشیم چرا که این شیوه آموزشی اکنون نگران‌کننده است و نباید آموزش چند پیش به کودکان داده شود.

انتهای پیام/

فارس/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها