انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21390
10:02
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت

«50 هزار معلم» کلاسی برای تدریس ندارند/ عدم بهینه‌سازی هزینه‌ها در آموزش و پرورش

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: 50 هزار معلم داریم که کلاسی برای آنها وجود ندارد اما از آموزش و پرورش حقوق می‌گیرند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان، عبدالرضا مصری عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، علت عدم تخصیص بودجه تعیین‌شده به آموزش و پرورش را عدم تحقق منابع پیش‌بینی شده دولت دانست و اظهار داشت: مکانیسم تخصیص بودجه در اختیار دولت است و سخنگوی دولت باید در این خصوص پاسخگو باشد؛ به نظر می‌رسد اگر منابع بودجه‌ای محقق می‌شد طبیعتاً تخصیص صورت می‌گرفت.

وی افزود: بسیاری از معلمان با حداقل‌ها زندگی می‌کنند و اگر حقوق آنها در زمره مطالبات برود، ظلم مضاعف است.

مصری با بیان اینکه در بهترین شرایط بودجه‌ای هم گاهی، برخی مدیران از والدین پول می‌گیرند، خاطر نشان کرد: 50 هزار معلم داریم که کلاسی برای آنها وجود ندارد اما از آموزش و پرورش حقوق می‌گیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آمار 60 هزار نیرویی که در آموزش و پرورش خدمت نمی‌کنند اما حقوق دریافت می‌کنند، صحت دارد؟»، گفت: این آمار را متفاوت دریافت می کنیم؛ ممکن است رقم بیشتر و کمتر باشد اما این مسئله وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: عامل مهم مشکلات بودجه‌ای آموزش و پرورش این است که بهینه‌سازی هزینه‌ها صورت نگرفته است و تا زمانی که این مشکل حل نشود، اوضاع بودجه‌ای آموزش و پرورش اصلاح نمی‌شود.

مصری گفت: بودجه‌ای که امسال برای آموزش و پرورش تعیین شده است اگر کاملاً تخصیص پیدا کند، بودجه مناسبی است.

به گزارش فارس، مسئله وجود 60 هزار حقوق‌بگیری که در آموزش و پرورش خدمت نمی‌کنند نخستین بار توسط معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش مطرح شد و پس از آن توسط برخی مسئولین از جمله وزیر آموزش و پرورش تکذیب شد.

انتهای پیام/

فارس/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها