انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21402
11:37
فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان خبر داد

ارسال 350 تن کمک‌های مردمی همدان به مناطق زلزله‌زده/ امدادرسانی تیپ 32 انصارالحسین(ع) در روستاهای مرزی

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به ارسال حدود 350 تن امکانات و کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: این محموله‌ها در روستاهایی که هنوز کمک‌های امدادی به آنجا نرسیده و به خصوص منطقه کردنشین و برادران اهل سنت نوار مرزی توزیع می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

سردار مظاهر مجیدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در همدان با اشاره به وقوع حادثه‌ای که در کرمانشاه اتفاق افتاد و مرکز اصلی زلزله که سرپل ذهاب و ازگله بود، اظهار داشت: با توجه به اینکه تیپ 32 انصارالحسین(ع) همدان در نوار مرزی به خصوص ازگله مستقر بود به محض وقوع حادثه اقدام به کمک‌رسانی به مردم کرد.

وی افزود: نیروهای این تیپ در همان ساعات اولیه حادثه، درمان اولیه افراد مصدوم و حادثه‌دیده که در منطقه بودند را آغاز کردند و کمک‌های مورد نیاز را در نوار مرزی ارائه دادند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به اقدامات سپاه همدان برای کمک به مناطق زلزله‌زده عنوان کرد: سپاه انصارالحسین(ع) نیز به محض اطلاع از وقوع حادثه اقدام به فعال‌سازی پایگاه‌ها و جمع‌آوری کمک‌های مردمی از استان و شهر همدان کرد.

وی ابراز داشت: در این راستا پایگاه‌های مقاومت بسیج و نواحی شهرستان‌ها فعال شدند تا بتوانیم کمک‌های اولیه مورد نیاز را به مناطق زلزله‌زده ارسال کنیم.

سردار مجیدی تصریح کرد: همچنین سردار فرجی جانشین فرماندهی، فرمانده تیپ 32 سپاه انصارالحسین(ع) و دیگر مسئولین سپاه نیز به منطقه و به ویژه روستاهایی که عمدتاً کردنشین هستند، اعزام شدند تا بتوانند پشتیبانی کنند.

وی با بیان اینکه به لطف خداوند مردم همدان بسیار عالی کمک کردند، گفت: ما در روز اول وقوع حادثه که 22 آبان ماه بود حدود 15 کامیون امکانات از قبیل پتو، وسایل گرمایشی، خوراکی و ... را به این مناطق ارسال کردیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ابراز داشت: شب گذشته نیز که حجم بالایی از کمک‌های مردمی به دست ما رسید 33 کامیون و حدود 20 خودرو نیسان حامل کمک‌های مردمی و امکانات به مناطق زلزله‌زده ارسال شد.

وی با اشاره به ارسال حدود 350 تن امکانات و کمک‌های مردمی به مناطق زلزله‌زده غرب کشور تصریح کرد: در این مناطق نیز سردار فرجی کمک‌های ارسالی را سازماندهی کرده و این محموله‌ها از قبیل پتو، آب معدنی، کنسرو، نان، خرما، امکانات گرمایشی و... را در روستاهایی که هنوز کمک‌های امدادی به آنجا نرسیده و به خصوص منطقه کردنشین و برادران اهل سنت نوار مرزی  توزیع می‌کنند.

سردار مجیدی با اشاره به شایعاتی پیرامون توزیع کمک‌ها و امکانات افزود: بعضاً شایعاتی شده بود که این کمک‌ها بیشتر به قسمت‌های شیعه نشین ارسال می شود که به هیچ‌ عنوان این گونه نیست و برادران اهل سنت و شیعه برای ما فرقی نمی‌کند چراکه همه با هم برادر هستیم.

وی عنوان کرد: ما بیشترین توان را در همین منطقه برای اهل سنت گذاشته‌ایم تا مشکلات آنها رفع و رجوع شود.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: از مردم می‌خواهیم کمک‌های خود را به سپاه ارسال کنند تا برای انتقال به این مناطق سازماندهی شود.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اعزام گروه‌های پزشکی با 8 پزشک و پرستار گفت: تیم‌های درمانی سپاه استان نیز در مناطق زلزله‌زده مستقر شده‌اند و خدمات درمانی انجام می‌دهند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها