انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21479
13:20
در بیانیه ششمین کنگره کانون تربیت اسلامی تأکید شد

تشکیل شورایی متشکل از دولتمردان اقتصادی برای حل مشکلات فرهنگیان/ ریاست دانشگاه فرهنگیان به یک فرهنگی متعهد سپرده شود

دبیرکل کانون تربیت اسلامی با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنیم آن قسمتی از سند تحول که در مدارس قابل اجراست اجرایی شود، گفت: دانشگاه فرهنگیان به افراد و تفکری سپرده شده است که اصلاً به تربیت معلم باور نداشته و تفکر آموزش و پرورش غیراسلامی در آن حاکم است.

به گزارش سایت بسیج فرهنگیان، ششمین مجمع عمومی کانون تربیت اسلامی امروز در مجتمع فرهنگی اسوه برگزار شد و در پایان این مجمع بیانیه‌ای صادر شد.

در این بیانیه آمده است: در پرتوی عنایات الهی انقلاب اسلامی در آستانه چهلمین سال پیروزی خود فراتر از مرزهای ایران در دیگر کشورها حضور و ظهوری نقش آفرید و تعیین‌کننده داشته است و ملت‌های عراق،‌سوریه، لبنان، یمن، بحرین و دیگر کشورها را بر مقاومت در برابر نقشه‌های استکبار جهانی و خنثی ساختن آنها ترغیب می‌کند. ما فرهنگیان نیز با درک این شرایط عزت‌آفرین ملت‌های مسلمان خصوصاً مردم ایران اولاً پیروزی افتخار‌آفرین جبهه مقاومت و سرنگونی مزدوران داعش را به رهبر معظم انقلاب تبریک می‌گوییم و در مقابل ایثارگری شهدا، رزمندگان و به خصوص سردار قهرمان حاج قاسم سلیمانی سر تعظیم فرود می‌آوریم. ثانیاً وظیفه خود می‌دانیم که گرانبهاترین سرمایه‌ جامعه یعنی آینده‌سازان کشور را را روحیه انقلابی تربیت کنیم و ارزش‌های انقلاب اسلامی را در وجودشان نهادینه سازیم و برای تحقق این رسالت حساس حاکمیت سند تحول بنیادین بر نظام آموزش کشور را چاره کار می‌دانیم؛ لذا موارد ذیل را برای دستیابی به این حاکمیت پیشنهاد می‌کنیم

1- ضمن تشکر از رهبر معظم انقلاب که همواره با رهنمودهای متعالی خویش آموزش و پرورش را هدایت و بر اجرای سند تحول تأکید فرمودند از ایشان تقاضا داریم به شورای انقلاب فرهنگی در ارتباط با مسئولیت خطیر نظارت بر اجرای سند دستورات اکید صادر فرمایند و به همین منظور در صورت صلاحدید چند نفر از نخبگان آموزش و پرورش را نیز در ترکیب شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب فرمایند.

2- با توجه به اینکه علی‌رغم اقدامات انجام شده هیچ یک از وزرای آموزش و پرورش نتوانستند مشکلات اقتصادی معلمان را مرتفع سازند از رئیس جمهور انتظار داریم در زمینه حمایت از آموزش و پرورش شورایی متشکل از دولتمردان اقتصادی تشکیل دهد و برای حل مشکلات معیشتی فرهنگیان چاره‌ای اساسی اندیشیده شود.

3- با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در زمینه تبیین سند تحول بنیادین برای جامعه و به خصوص فرهنگیان از ریاست صداوسیما انتظار داریم توجه به این مهم را در دستور کار سازمان قرار دهند و برنامه‌هایی ویژه‌ای در این ارتباط به نمایش گذارد.

4- از وزیر آموزش و پرورش که اجرای سند تحول بنیادین را در دستور کار خویش اعلام کرده‌اند تشکر می‌کنیم و انتظار داریم وی مدیرانی که به سند تحول بنیادین باور دارند را به پست‌های مدیریتی منصوب کند.

5- بی‌تردید معلمان تعیین‌کننده‌ترین نقش را در تربیت و ایجاد تحول در نظام آموزشی کشور ایفا می‌کنند؛ برهمین اساس دانشگاه فرهنگیان با هدف تربیت معلمانی انقلابی تأسیس شد؛ اگرچه با واگذاری مدیریت آن به تیمی ناباور به سند تحول و رسالت اصلی دانشگاه فرهنگیان از اهداف خویش دور افتاد؛ لذا برای جبران مافات از وزیر آموزش و پرورش انتظار داریم هرچه سریع‌تر در زمینه واگذاری ریاست این دانشگاه به یکی از فرهنگیان متعهد و فرهیخته تسریع کند.

6- با تشکر از کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که پرونده تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان را مورد رسیدگی قرار دارد از ریاست قوه قضاییه تقاضا داریم ضمن معرفی چپاولگران اندوخته معلمان آنان را به اشد مجازات برساند.

7ـ از همکاران فرهنگی خصوصاً مدیران مدارس تقاضا داریم در حد توان راهکارهای اجرایی سند تحول را در مدارس عملیاتی کنند و منتظر بخشنامه‌ها، تصمیمات کند و وقت‌گیر نظام اداری نباشند. 

8ـ‌در هفته بسیج توجه مسئولان عالیرتبه وزارت آموزش و پرورش را به این ذخیره الهی جلب می‌کنیم و امیدواریم جذب می‌کنیم و امیدواریم از ظرفیت مردمی بسیج فرهنگیان و بسیج دانش‌آموزی در جهت تحول بنیادی در مدارس بهره‌برداری شود.

در پایان به نمایندگی از جامعه فرهنگیان همبستگی و همدردی خود را با هموطنان عزیز آسیب‌دیده در زلزله غرب کشور اعلام می‌داریم و برای جان باختگان این حادثه طلب آمرزش می‌کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها