انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21515
12:15
معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان مطرح کرد

برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس همدان با هدف ترویج ارزش‌های دینی

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان از برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس در راستای ترویج ارزش‌های دینی خبر داد.

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،    به نقل از فارس؛حسن‌آقا یوسفی با بیان اینکه در آموزش و پرورش همزمان با مناسبت‌های ویژه برنامه‌هایی برگزار می‌شود، اظهار کرد: استقبال دانش‌آموزان از اجرای برنامه‌ها چشمگیر است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های سند تحول بنیادین توجه به موضوعات اعتقادی، اخلاقی و دینی دانش‌آموزان است، افزود: ما باید به ارزش‌های دینی توجه کرده و روی اجرای درست برنامه‌ها کار کنیم و باید تلاش کنیم دانش‌آموزان را به سمت ارزش‌های دینی سوق دهیم.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه درونی کردن ارزش‌ها در افراد نیاز به زمان دارد، یادآور شد: زمانی که ارزش‌ها درونی شود باید نتیجه آن را در رفتار افراد بیابیم.

وی با بیان اینکه آگاهی‌بخشی و الگودهی برای دانش‌آموزان اثرگذار است، گفت: زندگی و رفتار اهل بیت(ع) یکی از الگوهای مهم برای دانش‌آموزان است که باید در حوزه‌های نظری و عملی به آن توجه شود.

یوسفی با اشاره به اینکه تاکنون اقدام به برگزای گفتمان‌های دینی، اعزام مختصصین علوم و معارف دینی به مدارس شده است، گفت: در این شرایط به شبهات دانش‌آموزان پاسخ داده می‌شود تا از بیراهه رفتن آنها جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه در سالروز شهادت و ولادت‌های ائمه اطهار(ع) در مدارس مراسم سخنرانی برپا می‌شود، تصریح کرد: «گروه سراج» یکی از گروه‌هایی است که در مدارس به مناسبت‌های مختلف برنامه برگزار کرده و در زمینه ترویج معارف دینی به آموزش و پرورش کمک می‌کند.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه «گروه مصباح» یکی‌ دیگر از گروه‌هایی است که به ویژگی‌های روحی دانش‌آموزان آگاهی دارد، گفت: این افراد با توجه به روحیات دانش‌آموزان مطالب خود را ارائه می‌دهند.

*«طرح معرفت» فرهنگ انتظار را در بین دانش‌آموزان ترویج می‌دهد

وی با بیان اینکه یکی از طرح‌های جامع برای شناساندن اهل‌بیت (ع) «طرح مصباح‌الهدی» است، خاطرنشان کرد: اجرای «طرح معرفت» که در خصوص ترویج فرهنگ انتظار بود در استان یکی از طرح‌های موفقی که در مدارس برگزار شد.

یوسفی با اشاره به اینکه در سال گذشته دانش آموزان پایه نهم تعداد 21 هزار دانش‌آموز در «طرح معرفت» شرکت داشتند، یادآور شد: از این تعداد یک‌هزار و 500  نفر به مراحل نهایی راه یافتند.

وی با اشاره به اینکه برای ترویج فرهنگ دینی باید خرده سیستم‌ها با یکدیگر هماهنگی داشته باشند تا کار به درستی انجام گیرد، افزود: عوامل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، خانواده و ...در شکل‌گیری فرهنگ یک جامعه اثرگذار است.

معاون پرورشی آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه در شرایط حاضر فضای مجازی تبدیل به فضای حقیقی شده است، اظهار کرد: ضمن آنکه باید فضای مجازی را خوب بشناسیم برای آگاهی‌بخشی به افراد نیاز به تولید محتوا داریم.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط حاضر در تولید محتوا مشکل داریم، خاطرنشان کرد: در حوزه تولید محتوا آنچه که باید باشد به شکل مطلوب دیده نمی‌شود بدین معنا که در زمان تولید محتوا در فضای مجازی باید ویژگی‌های متناسب با دانش‌آموزان در این فضا در نظر گرفته شود.

یوسفی با اشاره به اینکه باید همه افراد به اندازه تکلیف خود به اجرای درست کار توجه داشته باشند، افزود: اینکه چقدر این مهم می‌تواند مفید فایده واقع شود قابل بحث و بررسی است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.