انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21572
10:42

استودیو الفبا به آموزش‌وپرورش آمد

استودیو الفبا در آموزش وپرورش رونمایی شد.
نسخه مناسب چاپ

 با حضور وزیر آموزش و پرورش در مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی، وزارت آموزش‌وپرورش از «استودیو الفبا» رونمایی شد. این استودیو که توسط مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی طراحی، ساخته و آماده شده است، از این پس میزبان نشست‌ها وگفت‌وگوهای علمی و فرهنگی مرتبط با تعلیم و تربیت خواهد بود و از معلمان، دانش‌آموزان، صاحب‌نظران و کارشناسان دعوت خواهد شد تا مسائل و موضوعات مرتبط با آموزش و پرورش را در قالب گفتگوهای رو در رو و مستقیم مطرح کنند.

استودیو الفبا همچنین فضایی خواهد بود که در آن، مواضع رسمی آموزش و پرورش از زبان مسئولان این نهاد به اطلاع رسانه‌ها و افکار عمومی خواهد رسید و مدیران ارشد و سیاستگذاران آموزش و پرورش با حضور در این مکان، به پرسش‌های مطرح در فضای جامعه پاسخ می‌گویند که این خود گام مهم در نهادینه کردن فرهنگ پاسخگویی سریع و دقیق به افکار عمومی محسوب می‌شود.

سید محمد بطحایی وزیر آموزش‌وپرورش در مراسم رونمایی از این استودیو در سخنانی به ضرورت تعامل هرچه بیشتر آموزش و پرورش با رسانه‌ها و افکار عمومی اشاره و اظهار امیدواری کرد که این استودیو و مجموعه برنامه‌های مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی بتواند آموزش و پرورش را به این هدف مهم نزدیک‌تر سازد.

لازم به ذکر است افتتاح این استودیو با دو گفت‌وگوی صمیمی صورت گرفت. در یکی از این گفت‌وگوها دو دانش‌آموز دختر و پسر از دغدغه‌ها و نگرانی‌‌های همکلاسی‌های خود با وزیر آموزش و پرورش سخن گفتند و پرسش‌هایی را با وی در میان گذاشتند.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسش این دانش آموزان در ارتباط با کسالت آور بودن برنامه‌های درسی، به لزوم تغییر محتوا و روش‌ها اشاره کرد و شادابی، مهارت محوری و خلاقیت را از لوازم ضروری تغییر شرایط فعلی عنوان کرد و یکی از موانع این کار را تنگناهای مختلف از جمله محدودیت در فضای مدارس و سازگار نبودن آن با شیوه های نوین تدریس و مدرسه‌داری دانست.

در گفت‌وگوی دیگری، خانم فتحی، معلم مقطع ابتدایی شهر تهران به گفت‌وگو با وزیر آموزش و پرورش و بیان دیدگاه‌های خود پرداخت.
 همچنین در این مراسم از پوسته جدید پرتال وزارت آموزش و پرورش رونمایی شد. این پوسته با قابلیت‌های جدیدی طراحی شده و سازگار با دستگاه‌های مختلف اعم از گوشی و تبلت است و در طراحی آن به ادارات استانی، معاونت‌ها و سازمان‌های ستادی اختیارات بیشتری برای بار‌گذاری و انتشار اخبار واگذار شده است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها