انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21581
09:37

در کنار ریل راه آهن شهرستان نکا؛ مراسم تکریم از مقام قهرمان ملی ریزعلی خواجوی برگزار شد

مراسم تکریم و احترام به مقام قهرمان ملی ایران زمین، نماد فداکاری وگذشت دهقان فداکار ریزعلی خواجوی باحضورگرم دانش آموزان وهمکاران فرهنگی در دبستان شهید ترکیان نکا در همسایگی ریل راه آهن برگزار شد.

در این مراسم یکی از دانش آموزان متن زیبای «دهقان فداکار» کتاب فارسی قدیم را به زیبایی قرائت کرد و در ادامه یکی از دانش آموزان به قرائت  شعری در وصف ایثار و فداکاری ریزعلی خواجوی پرداخت.

در این آیین باشکوه معاون آموزش و پرورش شهرستان نکا با گرامیداشت یاد وخاطره همه فداکاران وایثارگران به ویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای محیط زیست و شهدای آتش نشان حادثه پلاسکو، از ریزعلی خواجوی به عنوان انسانی فداکار که سالهای سال یادش در اذهان باقی خواهد ماند یاد کرد.

رمضان نوری تیرتاشی با نام بردن از فداکارانی همچون محمد حسین فهمیده، سهام خیام، حسن امید زاده و امید عباسی، گفت: ما به اینگونه  دانش آموزان، دهقانان، معلمان، آتش نشانان ومحیط بانان فداکار افتخار می کنیم. چون انسان های ناب این چنینی قابل احترام هستند.

وی تصریح کرد: ملت ایران با پیشینه فرهنگ غنی ایثار وگذشت، همواره زبانزد جهانیان بوده وهمیشه درکمک رسانی به همنوعان خود پیشگام بوده که نمونه اخیرش همت والای مردم ایران در امدادرسانی به حادثه دیدگان زلزله اخیرکرمانشاه را نظاره گر بودیم.

نوری اظهار داشت: باشد همه ما و شما دانش آموزان از این انسانهای بزرگ و دوست داشتنی سرمشق بگیریم ومهربانی و فداکاری را بیاموزیم وتکثیر کنیم.

شایان ذکر است درپایان این مراسم با اهدای شاخه گل به تمثال زنده یاد ریزعلی خواجوی ادای احترام شد. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها