انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21609
11:17
دبیر کمیسیون آموزش مجلس

ایجاد مافیای کتب کمک آموزشی/ سود میلیاردی بنگاه‌های اقتصادی کتب کمک درسی

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: باید مجوزها برای فعالیت کتب کمک آموزشی توسط آموزش و پرورش صادر شود اما این عدم تحرک لازم باعث ایجاد مافیا شده و سالانه صدها میلیارد تومان سود به این بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌شود.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین علیرضا سلیمی دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص «استفاده دانش‌آموزان از کتاب‌های کمک آموزشی»، اظهار داشت: امروز شبکه گسترده‌ای در این خصوص در کشور به دنبال سوء استفاده از نیاز دانش‌آموزان هستند.

وی ادامه داد: از یک طرف بعضی از مدارس کیفیت لازم را ندارند و والدین دانش‌آموزان نیز شاغل بوده و فرصت پاسخگویی به سؤالات دانش‌آموزان را ندارند.

دبیر کمیسیون آموزش مجلس افزود: دانش‌آموزان احساس نیاز می‌کنند و سراغ کتب کمک آموزشی می‌روند و این کتب نیز با محتوایی همراه با اشکال ارائه می‌شود و این حل‌المسائل‌ها نیز به اسامی مختلف و با تغییر جلد و نویسنده انتشار می‌یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سلیمی خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز بعضی از مدیران مدارس و معلمان خودشان به دانش‌آموزان در خصوص استفاده از کتب کمک آموزشی پیشنهاد داده و راهنمایی می‌کنند و در برخی از موارد نیز نوعی هماهنگی بین این افراد و انتشارات کتب وجود دارد.

وی متذکر شد: کسی در خصوص این کتب نظارت نمی‌کند و باید مجوزها برای ورود کتب کمک آموزشی توسط آموزش و پرورش صادر شود اما این عدم تحرک لازم باعث ایجاد مافیا شده و سالانه صدها میلیارد تومان سود به این بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌شود.

 انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها