انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21622
12:18
توسط سازمان بسیج فرهنگیان آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود؛

کنگره‌ی بین‌المللی نظامی گنجوی در تبریز

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه عاشورا از برگزاری کنگره‌ی بین‌المللی نظامی گنجوی، شاعر فارسی سرای قرن ششم در تبریز خبر داد.

به گزارش سایت بسیج فرهنگیان ، دبیر کنگره بین‌المللی نظامی گنجوی در خصوص این کنگره بیان داشت: سازمان بسیج فرهنگیان در راستای احیاء فرهنگ ایرانی اسلامی و دفاع از فرهنگ فارسی و پاسداشت بزرگان علمی و ادبی ایران مخصوصا آذربایجان کنگره بین المللی نظامی گنجوی را با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش، دانشگاههای استان، معاونت فرهنگی سپاه و سایر نهادهای علمی و فرهنگی برگزار می نماید.

وی افزود: در این همایش تلاش خواهد شد از اساتید مسلمان سایر کشورهای اسلامی از جمله آذربایجان، ترکیه، تاجیکستان، عراق، سوریه و مصر شرکت خواهند نمود. تلاش بر این است که از توانمندی تمتم صاحب نظران کشور استفاده گردد.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان سپاه عاشورا تصریح کرد: سایت همایش طراحی و بطور آنلاین آماده پذیرش مقالات از سراسر کشور می باشد.

دبیر کنگره بین‌المللی نظامی گنجوی تأکید کرد: از ویژگی های برجسته نظامی گنجوی سرودن اشعار به زبان فارسی و علاقه مندی وی برای حفظ یکپارچگی ایران اسلامی بود که در تیتر پوستر همایش به آن اشاره شده است.

گفتنی است حکیم جمال الدین ابومحمد الیاس بن یوسف بن زکی بن مؤید نظامی گنجوی شاعر معروف ایرانی در قرن ششم هجری قمری در سال ۵۳۰ هجری در گنجه دیده به جهان گشود.

نظامی را بی شک باید در شماراستادان مسلم زبان و شعر فارسی دانست. اگرچه داستان سرایی در زبان فارسی به وسیله نظامی شروع نشده است، لیکن تنها شاعری که تا پایان قرن ششم هجری توانست شعر تمثیلی را در زبان فارسی به حد اعلای تکامل برساند، نظامی است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها

.