انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21761
10:39
به مناسبت 9دی

بیانیه کانون بسیج فرهنگیان رزن به مناسبت 9 دی

دربیانیه کانون بسیج فرهنگیان رزن آمده است: 9 دى یعنى همان روحى که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و آن حضور عظیمِ بى‌نظیرِ تاریخى در سال 57

به گزارش سازمان بسیج فرهنگیان سپاه انصارالحسین(ع)،    کانون بسیج فرهنگیان رزن به مناسبت 9دی بیانیه را صادر نمود:

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

در قضیه‌ى 9 دى سال 88 یک نکته اساسى است و آن نکتهبرمیگردد به هویت انقلاب و ماهیت انقلاب. یعنى همان روحى که حاکم بود بر اصل انقلاب ما و آن حضور عظیمِ بى‌نظیرِ تاریخى در سال 57، همان روح در ماجراى 9 دىنشان داده شد؛ کمااینکه در قضایاى گوناگونِ دیگر هم نشان داده شده، لیکن در 9 دىبه شکل بارزى نشان داده شد؛ به طورى که جاى انکار و تردید و تأمل براى هیچ کس ازبدخواهان و دوستان و دشمنان و دیگران باقى نگذارد. آن روح چه بود؟ روح دیانتِ حاکم بر دلهاى مردم بود. پس اینجا ما دو تا عنصر در کنار هم داریم: یک عنصر، عنصر مردم است؛ که مردم در هر کشورى، در هر جامعه‌اى، اگر چنانچه همت کنند، بصیرت به خرج بدهند، عمل کنند و وارد میدان بشوند، میتوانند همه‌ى مشکلات را حل کنند. یعنى بزرگترین کوه‌ها در مقابل حضور مردم از بین می رود؛ میتوانند کوه‌هاى بزرگ را جابه‌جا کنند. این یک حقیقت آشکارى است که بسیارى از تحلیلگران اجتماعى در کشورهاى اسلامى و دیگر کشورها آن را درست لمس نکردند، درک نکردند؛ ما این را لمس کردیم. هنر بزرگ امام بزرگوار ما هم همین بود .   عنصردوم هم عنصر ایمان دینى مردم است. ایمان دینى، آن معجزه‌گرى است که قادر است اولاًهمه‌ى مردم را بسیج کند و بیاورد، ثانیاً آنها را در صحنه نگه دارد، و ثالثاً سختى‌هارا براى آنها هموار و آسان کند؛ هیچ ایمان دیگرى این خصوصیت را ندارد(بیانات امامخامنه ای 21/9/90)

اینهائى که عامل فتنه بودند - توى خیابان، یا بعضى ازسخن گویانشان - اغلب ندانسته وارد این میدان شده بودند؛ اما دستهائى اینها را هدایت میکرد، نمی فهمیدند. حالا این که چطور بعضى‌ها وارد این میدان شدند، چطور ندانسته به دشمن کمک کردند، خودش تحلیل هاى دقیق روانشناختى دارد؛ اما واقعیت قضیه این استکه عرض کردم. این مسئله خیلى کار بزرگى بود؛ این کار را شما جوانها به سامان رساندید.( ۱۳۸۹/۰۸/۱۲ (

بعضى در این فتنه و در این جنجال وارد شدند، نفهمیدند اسم این براندازى است؛ نفهمیدند این همان فتنه است که امیرالمؤمنین فرمود: «فى فتنداستهم بأخفافها و وطئتهم بأظلافها و قامت على سنابکها».(نهج‌البلاغه، خطبه‌ى 3) فتنه خرد و نابود میکند کسانى را که زیر دست و پاى فتنه قرار بگیرند. آنها نفهمیدند اینفتنه است. یک حرفى را یکى گفت، اینها هم تکرار کردند. پس نمیشود همه را محکوم به یک حکم دانست. حکم معاند متفاوت است با حکم غافل . البته غافل را هم باید بیدار کرد .

شواهد و قرائن فراوان اثبات می کند که حوادثی که گاه درکشور رخ می دهد از جمله حوادث سال 78 و فتنه 88، از نتایج برنامه ریزی های میان مدت و بلندمدت دشمن است(۱۳۸۹/۰۸/۰۴)

فرهنگیان بسیجی ضمن گرامیداشت سالگرد این واقعه عظیم و تاریخی در یوم الله نهم دی ماه ، مواضع خود را به شرح ذیل اعلام می کنند :

۱ - بیعت و اطاعت محض از مقام معظم رهبری و قرار دادن فتنه به عنوان خط قرمز برای همه ، یکی از اصول اساسی علاقه مندان به نظام می باشد .

۲ - اینکه گروهی دانسته وخائنانه و یا نادانسته و جاهلانه در صدد بیگناه نمایی فتنه گران و سران فتنه هستند، نشان از دست های پشت پرده ای دارد که می لرزد اما تلاش دارد تا فتنه 88 و خیانتی که به رأی ملت شدرا از اذهان ملت پاک نمایند . برخی صاحبان تریبون ها و مناصب سیاسی باید بدانند ، فتنه فراموش شدنی نیست و گناه بزرگ زیر سوال بردن اصل انتخابات قابل تطهیر نیست .

۳ - مسأله حصر سران فتنه رأفت و عطوفت نظام اسلامی است که به منظور حفظ جان آنها و همچنین پیشگیری از ادامه فتنه انگیزی آنها صورت گرفته است . اگر چه در شرایط کنونی حصر بهترین راه موجود است ، لیکن از قوه قضائیه و سایر نهادهای مسئول درخواست می گردد تا به محض فراهم آمدن شرایط ،نسبت به محاکمه سران فتنه ، به دلیل محاربه با نظام اسلامی و سلب آسایش روانی وامنیت اجتماعی و ستاندن داد خانواده های کشته شدگان 88 به دلیل فراهم آوردن زمینه قتل ده ها نفر توسط منافقین در اغتشاشات ، اقدام نماید .

4 - حضور برخی فعالان فتنه 88 در مناصب دولتی ، نقض روح اعتدال گرای دولت محترم است . کما اینکه سوابق عملکرد این عده که حتی برخی از آنها سوابق محکومیت نیزدارند نشان می دهد که نه تنها اعتقادی به گفتمان اعتدال ندارند ، بلکه در صورتامکان افراطی ترین حرکات را آنهم در جهت خلاف منافع نظام و در راستای براندازی وضربه زدن به جمهوری اسلامی و رأی مردم به نمایش خواهند گذاشت . لذا به مسئولین محترمدولتی توصیه می شود تا ضمن عدم بکارگیری فتنه گرانی که عملکرد ناصوابشان در فتنه 88 در راستای تخریب نظام بوده، حتی با برائت بر حذر باشند چرا که این برائت تنها به منظور کسب مقام و منصب بوده و در صورت قرار گرفتن در مناصب حساس دولتی ، بی شک در صورت بروز شرایط فتنه مجدد ،از هیچ تلاشی برای تکرار حملات براندازانه به جمهوری اسلامی و استفاده از مسئولیت خوددر این راستا ابایی نخواهند داشت . بر نمایندگان محترم مجلس فرض است که با پایش حوزه های انتخابیه خود و روشنگری در میان مردم ، فعالیتهای فتنه گران 88 را رصد نموده و راه را بر نفوذ این خائنان به مناسب دولتی و احتمالاً تحرکبرای حضور در مناسبی همچون نمایندگی مجلس ببندند .

در پایان ضمن گرامیداشت سالروز حماسه یوم الله ۹ دی، از مردم بصیر و صبور دعوت مینماییم  با مشارکت گسترده در مراسم بزرگداشت این روز به یادماندنی، وحدت و انسجام خود را بار دیگر در مقابل چشم جهانیان به نمایش گذارند تا بیشاز پیش امیدبخش ملتهای مسلمان در سرتاسر عا لم باشند.

((والسلام علی من التبع الهدی))

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها