انتشار یافته: 0
شماره مطلب: 21857
07:47
مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان مطرح کرد:

انجام اقدامات اصلاحی در ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از انجام اقدامات اصلاحی درساختار صندوق خبر داد وگفت: تلاش کردیم تا زمینه های انحراف صندوق را از بین ببریم وسعی می کنیم خطاهای گذشته درفرآیند مدیریتی تکرارنشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج فرهنگیان، مهدی نیکدل در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر استان ها که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است اظهار کرد: اولین مبلغی که بعد از بازنشستگی به دست فرهنگیان می رسد از صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی ادامه داد: تبیین وضعیت صندوق، تحقیق و تفحص نهادهای نظارتی، برنامه های آتی و سرمایه گذاری های جدید و افزایش سهم الشرکه ماهیانه اعضا ازجمله موضوعاتی است که امروز در گردهمایی مدیران کل موردبحث و بررسی قرار می گیرد.

نیکدل از انجام اقدامات اصلاحی در ساختار صندوق خبر داد و گفت: تلاش کردیم تا زمینه های  انحراف صندوق را از بین ببریم و سعی می کنیم خطاهای گذشته در فرآیند مدیریتی تکرار نشود.

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان از محدود سازی فعالیت مشترک صندوق با سایر صندوق های خصوصی خبر داد و اظهار کرد: در جریان تحقیق و تفحص بیشتر از یکصد هزار صفحه از مدارک مربوط به صندوق به هیات مربوطه تحویل دادیم و همکاری خود را با هیات تحقیق و تفحص به تمام و کمال رساندیم تا سوء تفاهمی پیش نیاید اما تعجب ما این است که برخی از دوستان تاکید دارند هر تخلفی که صورت گرفته است، بعد از سال ۹۲ بوده، در حالیکه چنین چیزی صحت ندارد و برخی نمایندگان سعی کرده اند اطلاعات قبل از سال ۹۲ را بردارند و وارد تحقیق و تفحص مربوط به آن سال ها نشوند.

وی ادامه داد: افزایش منابع ورودی صندوق برای ادامه حیات ضروری است بنابراین با مساعدت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی بخشنامه ای با موضوع افزایش حق السهم اعضا صادر شده است.

نیکدل با ارائه آمار و ارقامی از داشته های صندوق ذخیره عنوان کرد: علیرغم اینکه سود حاصله از درآمدهای صندوق به فرهنگیان می رسد، سهم درآمدی صندوق از فروش مواد آموزشی به مدارس تنها یک درصد است و ضروری است آموزش و پرورش بیش از پیش مواد آموزشی مورد نیازش را از شرکت های زیرمجموعه صندوق تامین کند.

عضو هیات مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان افزود: وزیر آموزش و پرورش تاکید ویژه ای بر چابک سازی شرکت های وابسته به صندوق دارند و در حال حاضر ۲۵ درصد دارایی هایمان در پترو فرهنگ هست که با توجه به اینکه این شرکت وارد بورس خواهد شد، پیش بینی ما این است که ارزش ۹۰۰ میلیاردی این شرکت در بورس به ۳۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

وی ادامه داد: بانک سرمایه تحت نظارت بانک مرکزی کار می کند و سیستم های نظارتی اجازه هماهنگی بیشتر بانک سرمایه با صندوق را نمی دهد بنابراین آن گونه که رسانه ها می گویند آنچه در بانک سرمایه اتفاق افتاده به صندوق مربوط نمی شود.

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان  اظهار کرد: همه آن مبالغی که در بانک سرمایه از آن با عنوان اختلاس یاد می شود مربوط به فرهنگیان نیست زیرا حدود ۴۷ درصد از سرمایه اولیه بانک سرمایه مربوط به شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

وی افزود: اختلاس صورت گرفته در بانک سرمایه است نه در صندوق اما متاسفانه رسانه ها دائما صندوق را مورد هجمه قرار می دهند.

نیکدل دخالت دادن سیاست در اقتصاد را سمی مهلک  برشمرد وافزود: رکودی که بر اقتصاد حاکم است موجب شده تا برخی شرکت های زیرمجموعه صندوق نتوانند تعهدات خود را به موقع انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای سهم دولت در برنامه ششم توسعه، اصلاح اساسنامه، اصلاح چارت تشکیلاتی، استمرار عضویت، افزایش اعتماد اعضا با تاسیس شرکت اقتصاد و رفاه، تاسیس نمایندگی استانی و.... همچنین سرمایه گذاری های جدید، بازنگری و تصویب آئین نامه ها، بررسی عملکرد و بودجه، استقرار حاکمیت شرکتی و تحول نظام برنامه ریزی استراتژیک از جمله اقدامات اخیر در صندوق فرهنگیان است.

مهر/

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.

عضویت در خبرنامه

Stay informed on our latest news!

Subscribe to عضویت در خبرنامه feed

پربازدیدها